Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ekzekutohet me plumb në kokë biznesmeni 64-vjeçar në ish-bllok
14/02/2018
Nė rrugen "Nikolla Tupe" nė zonėn e ish-bllokut nė Tiranė, raportohet se nė tortuar ėshtė gjetur i pajetė njė burre i moshuar. Mėsohet se viktima ėshtė Memli Begalla, 64-vjeē nga Progonati i Tepelenės. Nė kokėn e viktimės ėshtė gjetur njė plumb nga qitja me armė zjarri me silenciator. Ngjarja ka ndodhur rreth orės 20:30. Policia verifikoi njė makinė tip BMW qė ėshtė parė pranė vend-ngjarjes dh mė pas u vu nė kėrkim tė BMW-sė sė zezė me tė cilėn dyshohet se janė larguar autorėt. Dyshohet se personi ėshtė qėlluar sapo ka hipur te vetura e tij. Ai ėshtė njė sipėrmarrės dhe ka 2 agjenci pranė kullave binjake, ka jetuar nė Zvicėr nė tė kaluarėn dhe ka patur probleme edhe mė parė nė lidhje me borxhet e medhė ndja disa perosnave, raporton gazetari i Report TV Driēim Ēaka. Pritet qė personat qė kanė patur ēėshtje borxhesh me Begallėn, do tė shoqėrohen nė polici pėr t’u marrė nė pyetje. (G.ne/Shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha