Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Superkupa e Evropės nė “Arenėn Kombėtare”? Flet inspektori i UEFA-s
12/03/2018
Stadiumi i ri “Arena Kombėtare” po merr formė ēdo ditė e mė shumė. Pėrveē Federatės Shqiptare tė Futbollit qė po ndjek vazhdimisht punimet me ritme, nė fazėn rreth 75% tė karabinasė, vetė UEFA, nėpėrmjet inspektorėve tė saj ka parė nga afėr zbatimin e projektit. Tierry Favre, drejtori i projekteve nė UEFA, i cili ka qenė i pranishėm edhe nė startin e punimeve tė Arenės Kombėtare, ka qenė i kėnaqur me ritmin e punimeve dhe volumin e tyre. Ana pozitive qėndron nė faktin qė stadiumi i ri po ndėrtohet brenda afatave. Sipas inspektorit tė UEFA-s, Arena Kombėtare do tė jetė gati nė fundin e muajit e muajit shkurt ose fillimin e marsit 2019. “Kėnaqėsi tė jem kėtu nė emėr tė UEFA-s. Personalisht kam qenė kėtu edhe para dy vitesh nė nisjen e projektit. Nodhem kėtu me arkitektin dhe pjesėtarė tė federatės pėr tė parė se si po shkojnė punimet tė stadiumit tė ri, qė ėshtė njė investim i madh pėr futbollin shqiptar, nė vazhdim tė stadiumeve tė Elbasanit dhe Shkodrės. Besoj se edhe nė kryeqytet do tė shohim njė stadium modern. Punimet do tė pėrfundojnė nė shkurt ose maksimumi nė marsin e vitit tė ardhshėm dhe pėr ne ėshtė nė rregull” – tha Favre.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha