Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 06:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tiranë, helmoi vjehrrën, pranga nuses, vjehrri nuk kallëzoi krimin
13/03/2018
Njė ngjarje e rėndė ėshtė zbuluar nė Tiranė, ku mėsohet se nusja 21-vjeēare ėshtė arrestuar sot, pasi njė vit mė parė ka helmuar me fotoksinė vjehrrėn e saj 48-vjeēare. Mėsohet se kjo vdekje ishte raportuar si e ndodhur pėr shkaqe natyrore, por nga hetimet ka rezultuar se nusja e re pėr shkak tė mosmarrėveshjeve tė vazhdueshme ka pėrdorur helmin pėr ekzekutimin e mamasė sė burrit tė saj. Autorja e krimit Marjana Cmeta, dyshojet se e vrau vjehrrėn Lirije Lami 48-vjeēe, mė 30 Prill 2017 nė zonėn e Ish -Frutikulturės, Kamėz duke pėrdorur helmin e rėndė. Arresitmi i saj ėshtė kryer sot nė Kamėz. Disa muaj pas krimit, duket se nusja ka shkuar tė rrėfehet te hoxha duke i kėrkuar atij qė Allahu ta falė pėr mėkatin. Ky i fundit e ka regjistruar me video rrėfimin dhe ia ka raportuar bashkėshortit tė viktimės Agim Lami.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha