Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Byroja e Sigurimeve publikon listėn me pėrfitues tė dėmshpėrblimeve si pasojė e aksidenteve
14/03/2018
Byroja e Sigurimeve ka publikuar njė listė me pėrfitues tė dėmshpėrblimeve si pasojė e aksidenteve me automjete. Janė tė paktėn 206 pėrfitues nga Fondi i Kompensimit, tė cilėt kanė praktika tė miratuara, por tė papaguara qė i takojnė periudhės 2002-2013 dhe kapin njė vlerė 230 mijė euro, por pėrfituesit nuk ka qenė e mundur tė kontaktohen deri mė tani. Publikimi i listės u bė nga ana e Byrosė sė Sigurimit pas kėrkesės sė Autoritetit tė Mbikqyrjes Financiare. Lista Byroja u kėrkon pėrfituesve tė listės emėrore qė tė paraqiten pranė zyrave tė saj, shoqėruar me dokumentacionin pėrkatės, pėr tė pėrfunduar me procedurat e pagesave. Nga ana e tij, Autoriteti i fton qytetarėt qė janė pjesė e listės sė pėrfituesve tė paraqiten pranė Byrosė. Pėr ēdo problematikė apo pėr mė shumė sqarime nė lidhje me procesin, ēdo qytetar mund tė paraqitet pranė zyrave tė AMF-sė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha