Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:52 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Rama dhe Basha nga Elbasani urojnė shqiptarėt pėr ditėn e verės
14/03/2018
Kyeministri Edi Rama dhe Kryetari i opozitės Lulzim Basha kaluan 14- Marsin nė qytetin qė e kanė traditė festėn e Ditės sė Verės, si Rama dhe Basha vizituan panairin me rastin e kėsaj feste, nga ku kanė pėrcjellė dhe urimet e tyre. ”Kam filluar tė mos mbaj dot mend qė kur kemi ardhur kėtu nė Elbasasn pėr ditėn e parė tė verės, por ama mbaj mend sesi ka qenė Elbasani dhe e vėrteta ėshtė qė nė kėtė ditė vere, patjetėr nuk ėshtė e vėshtirė tė shquhen ndryshimmet e rėndėsishme qė kanė ndodhur nga viti i kaluar.Tė tjera patjetėr do tė ndodhin, dhe ajo qė ėshtė mė e rėndėsishmja, ėshtė tė fuqizojmė vazhdimisht mundėsitė e njerėzve pėr tė patur mė shumė punėsim, pėr tė patur mė shumė ekonomi”, tha Kryeministri Edi Rama. “Dua ti uroj nga zemra tė gjithė ata sipėrmarrės artizanė, tregtarė, tė cilėt ēdo vit paraqesin punimet dhe prodhimet e tyre nė kėtė panair. Jam i impresionuar nė veēanti nga disa nga kėto biznese, kam parė njė bashkim vullnetar tė zonjave shtėpiake qė bėjnė punime dore, kam parė njė pėrparim shumė tė mirėpritur nė industrinė e prodhimit dhe mbledhjes sė mjaltit”, tha Lulzim Basha.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha