[VIP&SPEKTAKEL]

Televizion
THASH&THEM/ Joana e BB6
topples, së shpejti dhe pedagoge
Televizion 13 Korrik 2013 - 08:32
BB6, rrėfehet Joana:Anaidin e
dashuroj, Janin do e dua tėrė jetėn
Joana ka pohuar se shumë shpejt do të nis punë si pedagoge në fushën e saj në një universitet privat.
Televizion 19 Maj 2013 - 09:17
BB6-Joana Anaidit:“Mos
ndërhyj në lojën time”
Siē pritej nė studio kėtė javė ishte e eleminuara e javės sė kaluar. Joana tregoi se i ksihte bėrė shumė mirė fakti qė nuk kishte folur por ishte relaksuar dhe kishte parė reagimin e publikut.
Televizion 11 Maj 2013 - 11:56
Ermela: Nuk mund të krahasohem me Joanën
Joana del në kopsht me Edberin dhe Viganin, ndërkohë që më vonë me ta bashkohet edhe Anaidi. Ai e pyet Joanën se përse duket e nervozuar, ndërkohë që Joana ia tregon me detaje të gjithë debatin dhe se si filloi gjithçka. Ndërsa Joana tregon për debatin, Anaidi i
Televizion 11 Maj 2013 - 11:48
BB6-Joana: Rikja është lesbike,
në Facebook foto vetëm me vajza
Ermela Mezuraj, e vetmja fituese femër e pesë edicioneve të kaluara të Big Brother, e ftuar në Fan’s club ka dhënë opinionin e saj për lojën e banorëve. Një nga pyetjet që i është bërë Ermelës ka qenë edhe ajo se si
Televizion 11 Maj 2013 - 11:32
BB6- Iliri i shpreh ndjenjat
Rikes, por ajo nuk e beson
Vigani dhe Edberi ndodhen në dhomë me Joanën dhe të tre secili shtrirë në krevatin e vet, fillojnë të bisedojnë. Dy djemtë kanë dyshime se Rikja është banore e infiltruar dhe i kërkojnë edhe Joanës mendim rreth dyshimeve të tyre. Ndërsa Joana ka një tjetër dyshim
Televizion 07 Maj 2013 - 21:18
BB6-Banorët hamendësojnë misionin e Rikes
Ngacmimet midis Rikes dhe Ilirit kanë vijuar në shtëpinë e Big Brother. Iliri i thotë se sa më mirë që të shkojnë bashkë, aq më shumë i mbyllet goja banorëve. Rikja i përgjigjet që duhet ta kishte kuptuar më
Televizion 06 Maj 2013 - 21:05
BB6-Anaidi debaton me Shpendin
Banorët e shtëpisë së Big Brother kanë nisur të hedhin hipoteza të ndryshme mbi misionin e vërtetë të Rikes në shtëpi. Ndërkohë Joana vazhdon të jetë e mendimit se Rikja nuk është aq e keqe sa përpiqet të duket.
Televizion 01 Maj 2013 - 16:07
BB6-Intriga në Big Brother,
Edberi i afrohet sërish Joanës
Tensionet janë rritur në shtëpinë e Big Brother dhe banorët nuk humbasin rast pa diskutuar me njëri-tjetrin. Shpendi dhe Rikja kanë qenë duke pastruar oborrin, i cili ka qenë i mbushur me bishta cigaresh.
Televizion 30 Prill 2013 - 19:17
Motra e Shpendit tė BB6: "Babai nuk
ėshtė shkak i divorcit tė tij"
Vijojnë lojërat dhe intrigat në shtëpinë e Big Brother. Vigani e ka këshilluar Edberin që të qëndrojë më afër Joanës, duke bërë të mundur që asaj të rikthehet besimi tek ai. Mesa duket
Televizion 27 Prill 2013 - 10:31
Xhimi BB6: "E vėrteta e djalit 20
vjeē dhe e martesės sime tė parė"
Motra e Shpendit rrėfen mė shumė lidhur me tė vėllain qė ėshtė nė Big Brother dhe raportet me tė atin, divorcin e Shpendit dhe mikun e tij, i cili sipas saj ndėrhyn shumė nė punėt e familjes.
Televizion 27 Prill 2013 - 11:50
BB6-Anaidi dhe Rikja ironizojnë njëri-tjetrin
Xhimi ishte banori qė la shtėpinė tė shtunėn dhe askush nga banorėt nuk arriti ta zbulonte sekretin e tij, qė jashtė ishte i martuar. Po duket se ky nuk ka qenė sekreti i vetėm i Xhimit, tė paktėn pėr publikun.
Televizion 26 Prill 2013 - 17:37
BB6-Elona i tregon Viganit për veten
Dy grupet e krijuara në shtëpinë e Big Brother kanë nisur të ngacmojnë me shaka njëri-tjetrin. Kështu bën edhe Anaidi duke nisur të ngacmojë Riken, e cila ia kthen me ironi. Anaidi i thotë Rikes se dëshiron
Televizion 26 Prill 2013 - 16:17
BB6-Elena pendohet
për sjelljen ndaj Viganit
Elona dhe Vigani kanë qëndruar së bashku duke biseduar me njëri-tjetrin. Ndonëse shpesh është akuzuar se nuk tregon shumë për jetën e saj personale, duket se Elona e ka bërë këtë gjë me Viganin.
Televizion 25 Prill 2013 - 17:38
BB6-Vigani-Elenës: “Nuk e
prisja të më nominoje”
Banorët e Big Brother janë ndarë në dy grupe për shkak të provës së tyre javore. Grupi jeshil është i përbërë nga Iliri, Rikja, Edberi, Anaidi dhe Elena, ndërkohë grupi blu është i përbërë nga Vigani, Eldora,
Televizion 24 Prill 2013 - 20:58
BB6- Zbulohen sekreti i Joanės dhe Ilirit
Ndërkohë që Elena dhe Shpendi qëndrojnë në pishinë, ky i fundit e pyet Elenën për arsyet që ajo është distancuar nga Vigani. Në ato çaste afrohet pranë tyre Vigani, i cili nuk komunikon me Elenën.
Televizion 20 Prill 2013 - 11:49
BB6-Anaidi, Joana, Xhimi
plane për të nominuar Eldorën
Gjatė mbrėmjes sė spektaklit nė Big Brother janė zbuluar disa nga sekretet por disa tė tjerė nuk janė gjetur. Pas indikacionit pėr sekretin e Xhimit “Jam i martuar” ka qenė Iliri, i cili ka tentuar t’a zbulojė kėtė sekret.
Televizion 19 Prill 2013 - 18:04
BB6-Joana-Eldorės: “Elena
me leuēemi, ky ėshtė sekreti i saj”
Ndonëse nuk u lejohet të hartojnë plane si dhe të vendosin strategji për nominimet duket se Anaidi, Joana dhe Xhimi kanë vendosur të dërgojnë Eldorën në nominim. “Ia bëjmë dhuratë nominiminin këtë
Televizion 18 Prill 2013 - 22:13
BB6- Joana ironizon Riken dhe Elonėn
Ethet e garės i kanė pėrfshirė banorėt pėr t’u thelluar nė gjetjen e indikacioneve pėr sekretet e tyre. Joana ka nisur tė bisedojė me Anaidin nė lidhje me sekretin e Ilirit, duke dyshuar se ka tė bėjė me moshėn e tij.