[VIP&SPEKTAKEL]

Vip 22 Nentor 2017 - 21:41
FOTO/Djali i George Soros vizitė
nė Tiranė, ndalet te "Pazari i Ri"
Aleks Soros, djali i miliarderit tė famshėm Geroge Soros ka zhvilluar njė vizitė nė Shqipėri. Pėr vizitėn e tij nuk dihet shumė, por ėshtė vetė Alex i cili nė profilin e tij nė "Instagram" ka bėrė disa postime nga “Pazari i ri”.  FOTO
Vip 19 Nentor 2017 - 09:47
Aktori Salsano Rrapi bëhet
baba për herë të dytë
Dy aktorët Salsano Rrapi dhe Erjona Kakeli janë bërë prindër për herë të dytë, pasi ka ardhur në jetë vogëlushja e tyre. Lajmin e ka bërë vetë të ditur aktorja në një postim Instagram.
 
Vip 16 Nentor 2017 - 18:28
FOTO/Ky vogėlushi sot i ēmend 
​tė rinjtė me muzikėn e tij
Sot ėshtė njė ndėr rreperėt mė tė famshėm e mė tė pėlqyer nė Shqipėri. Ai admirohet nga shumė femra, jo vetėm pėr muzikėn qė dhuron, por edhe pėr pamjen e tij fizike. 
Vip 15 Nentor 2017 - 20:55
FOTO/Silva Gunbardhi ndryshon 
look, nga bjonde nė brune apo...
Imazhin e kėngėtares Silva Gunbardhi e lidhim gjithmonė me gruan simpatike bjonde, por e keni imagjinuar ndonjėherė brune? Tani nuk ėshtė nevoja tė vini imagjinatėn nė punė, sepse kėngėtarja na e ka treguar vetė se si duket. Ajo ka postuar njė foto nė instagram me flokė ngjyrė tė zinj e me balluke.
Vip 15 Nentor 2017 - 19:55
Foto/ ja si duket Zajmina
në muajin e 7 të shatzënisë
Vip 14 Nentor 2017 - 22:49
Foto/Beatrix largon buzėqeshjen
ē'tė ketė ndodhur me kėngėtaren?
Vip 14 Nentor 2017 - 21:32
Nicole Scherzinger, nė superformė
39-vjeēarja tregon sekretin e saj
Ėshtė 39-vjeēe, por format e Nicole Scherzingger lėnė pas edhe shumė 20-vjeēare. Sekrteti i saj? David Beckham.
Vip 13 Nentor 2017 - 09:57
Kejdi Mehmetaj ‘amvisa’ e dashur e
fėmijėve,ēfarė gatuan nė ‘Rreze Dielli’
​Kejdi gatoi biskota me ēokollatė nė krah tė Zonjės Tefta dhe gazetares Eneida Xhelili, ku me shkathtėsinė e saj dhuroi momente mjaft tė kėndshme. Ajo tregoi se i pėlqen shumė tė gjitha llojet e ēokollatave, ndaj dhe kjo recetė duket tė mos jetė rastėsore pėr deputeten, tė cilėn e ka gatuar dhe njė ditė mė parė nė shtėpinė e saj.
Vip 13 Nentor 2017 - 11:22
Hyeda El Sajed, nė njė formė
fantastike, zbulon sekretin e yoga
Hyeda El Sajed,edhe pse ėshtė 40 vjeēe, gėzon njė peshė dhe njė formė trupore fantastike. Sekretin se si e ka arritur, e ka zbuluar nė Insragram, ajo praktikon Yoga.
Vip 10 Nentor 2017 - 19:44
60-vjetori i Ansamblit rikthen
Valdete Hoxhėn e Merita Halilin
Ansambli Popullor do ta festojė 60-vjetorin e themelimit tė tij me njė koncert Gala qė do tė mbahet dy ditė rresht nė Teatrin Kombėtar. Ky pėrvjetor ka rikthyer nė skenė edhe dy kėngėtare tė njohura Valdete Hoxhėn dhe Merita Halilin  VIDEO  FOTO
Vip 09 Nentor 2017 - 17:26
7 regjisorë italianë e një shqiptar
ngjisin ‘Djallëzorët’ në skenë
Shfaqja më 9-10 nëntor në TKE ‘Spahivogli’
Teatri Eksperimental ngjit në skenë një shfaqje kolektive me protagonistë italianë dhe shqiptarë. Kolektivi 38, e kanë pagëzuar veten protagonistët e shfaqjes “Djallëzorët” që do të ngjitet në skenë nga jo pak, por nga 8 regjisorë.  Në kohën kur artisti përpiqet të luftojë i vetëm për realizimin e tij, sjellim këtë shfaqje si në komunizëm, thotë me humor regjisori italian Rolando Macrini.  VIDEO  FOTO
Vip 08 Nentor 2017 - 10:15
Kryebashkiaku i Londrės ndjek live
koncertin e kėngėtares shqiptare
Dua Lipa ėshtė padyshim njė ndėr kėngėtaret mė me famė nė mbarė botė. Bukuroshja me origjinė shqiptare duket se ka tėrhequr edhe vėmendjen e njerėzve me peshė nė Britaninė e Madhe. Koncerti i saj ėshtė ndjekur dhe nga kryebashkiaku i Londrės, Sadiq Khan. 
Vip 07 Nentor 2017 - 15:54
Denis Cote, anėtar i jurisė
​kritikon TIFF pėr organizimin
‘Festivali i vogėl, buxheti i vogėl, s’ka kinema'
“Ėshtė njė festival i vogėl, shumė i vogėl, me njė buxhet tė vogėl, dhe qė jepet nė salla kinemaje jo shumė tė mėdha, dhe kjo nuk mundėson tėrheqjen e publikut, sepse filmat shfaqen edhe nė ekrane tė vogla. Megjithatė s’mund tė them se ėshtė shumė keq.”, tha Cote  VIDEO
Vip 06 Nentor 2017 - 13:26
Inva Mula koncert me shqiptarėt
mė  tė famshėm nė Vjenė
Koncerti i bashkohet Eno Peci e Olen Cezari
Koncerti do tė mbledhė artistėt shqiptarė mė tė famshėm nė skenat botėrore. Ndėrkohė qė Tukiēi ka postuar edhe posterin.
Vip 10 Nentor 2017 - 10:41
U puth me njė djalė, Xheni Karaj
tregon tė vėrtetėn e orientimit seksual
Aktivistja mė e zjarrtė e LGBTI, Xheni Karaj e ftuar nė emisionin e mėngjesit “Rreze Dielli” nė njė rrėfim ndryshe zbuloi pasionet e saj nė jetė si po pėrballet me paragjykimet nė shoqėri. Sipas Xhenit kurajo ėshtė pjesa e karakterit tė saj, e cila ka bėrė tė eci para dhe tė mos mbyllet siē thotė ajo nė “dollap”.  VIDEO
Vip 08 Korrik 2017 - 13:13
Flori Mumajesi shpreh dashurinë
për këngëtaren shqiptare
Vip
Veshur me tė kuqe Rita Ora
ndez Londrėn/FOTO
Vip 11 Korrik 2017 - 14:15
Binjakėt e Beyonce,emrat e bebeve
dhe kuptimi i veēantė i tyre
Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Rita Ora, ka vėrtetuar edhe njėherė qė di si tė tėrheqi vėmendjen e medias.  FOTO
Vip 01 Korrik 2017 - 16:32
Olta Gixhari provokon me format
seksi nën veshje transparente
Pak ditė mė parė ēifti Beyonce dhe Jay Z u  bėnė sėrish prindėr dhe me binjakė edhe pse ata kanė shumė diskretė lidhur me lindjen e kėngėtares.
 Lindja e fėmijėve ėshtė mbajtur shumė e fshehtė nga ana e ciftit tė cilėt kanė edhe njė vajzė 5-vjecare. Tashmė mediat kanė nisur tė shkruajnė  e tė zbulojnė edhe emrat qė vogėlushėt do tė kenė.