Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:15 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Zgjedhje-2013
12 Qershor 2013 - 19:17
Doshi, thirrje Topallit: Si e vure
pasurinė, ē'tė lidh me Sigurimin
SHKODĖR –  Deputeti socialist Tom Doshi i ka drejtuar njė thirrje publike, Kryetares sė Kuvendit Jozefina Topalli qė t’u dėftejė shkodranėve sesi e ka vėnė pasurinė e saj kėto tetė vitet e fundit. Thirrjen ai e ka bėrė gjatė takimi elektoral nė Vaun e Dejės.

"Jozefina sot ėshtė bėrė me vila, ėshtė bėrė me prona, e ka bėrė ndėrtesėn katėrkatėshe nė Piacė dhe e ka dhėnė edhe me qera pėr universitet“, - tha Doshi. – „Pėrse s’i thotė shkodranėve: Po, mor zotėri, kam prona! Por s’mund ta thotė, se ato prona janė pėrfituar prej korrupsionit.  Tė pėrgjigjet pėr kėto deklarata qė i bėj unė: Ē’lidhje ka me familjet e persekutuarve, ajo? Se ėshtė e vetmja qė nuk ka dalė nga shtėpia dhe  tek shtėpia qė ka pasur ėshtė akoma."

Mė pas, Doshi i ėshtė referuar "biografisė" sė fshehtė tė kryetares: "Dihet qė ajo ka pasur lidhje me Sigurimin e Shtetit“ – tha ai, - "si kjo, si Berisha. Ia kam thėnė nė 2005-ėn. Berisha e ka pasur pseudonimin "Bisturia", se ishte doktor, por e ka zhdukur dosjen, kurse Jozefina e ka pasur "Dizenjatorja", se ka punuar nė Degėn e Brendshme. E dini se Jozefina Topalli nė 1987-ėn ėshtė pajisur me pasaportė pėr tė dalė jashtė shtetit? Kjo ėshtė "e persekutuara"! Nė 1989-ėn, atė e ka ēuar nė shkollė Ramiz Alia. Pse, pak tė persekutuar kishte nėpėr internime, qė mėsonin mirė?! Por Jozefina na pėrfitoi si nxėnėse e mirė!!! Ia dha shkollėn Skėnder Gjinushi. Por pėr fėmijėt e Berishės dhe pėr Lulin, kjo ėshtė njė lėndė e huaj, nuk e pranojnė. E megjithatė, kur e ka gjetur Luli tek dera e Berishės, i ka thėnė: Prapė ti moj, kėtu?!"

E duke lėnė pas rivalen e tij nė kėto zgjedhje, Doshi iu ėshtė drejtuar banorėve tė Vaut tė Dejės me shqetėsim: "Ju gjeta me tė njejtat probleme si nė 2009-ėn, edhe nė 2011-ėn, me mungesėn e ujit tė pijshėm, me njė numėr mė tė lartė tė pastrehėsh, me rrugė tė amortizuara dhe pa ndriēim.  Kėto janė shėrbime, qė njė shtet ėshtė i detyruar t’ua sigurojė qytetarėve tė vet, “ – tha ai, - “por qė pas 15 shtatorit,  Partia Socialiste nė pushtet do tė pėrpiqet t’u japė zgjidhje pėrfundimtare.”  

Nė fund,  ai i ka ftuar qytetarėt qe tė premten tė presin Kryetarin e Partise Socialiste, Edi Rama, pėr tė diskutuar sėbashku me tė, problemet e komunitetit tė tyre, tė jetės sė pėrditshme.

(Redaksia online)
(ar.sh/shqiptarja.com)

15 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
joni TOMA PARA SE TE FILLOJE TE FLASE PER FAMILJET SHKODRANE DUHET TE STUDJOJE, POR TE STUDIOSH DUHET TE DISH TE LEXOSH ; E TOMA KETE SE KA MESU HALA
avatar
Anonim
joni KOHA E HALEVE...NE SHKODER THONA JANE ULE MALET DHE JANE CU HALET. SE NUK E DIN SHKODRA KUSH ASHT TOMA E KUSH JOZEFINA. AJO ESHTE PERFAQESUESE E DENJE E QYTETARISE NE SHKODER KURSE TOMA NUK PERFAQESON AS FISIN E VET NE MALSI SE I KA RA MOHIT
avatar
Anonim
avni Dikujt nuk i pelqen sinqeriteti i tom doshit por do te them nje gje. une nuk kam asnje lidhje me historine e njerit apo tjetrit dhe nuk me intereson fare. pamvaresisht se nga vjen toma ju siguroj se eshte 1000here me fisnik dhe i ditur se personazhi tjeter
avatar
Anonim
Karancelt Tom Doshi nuk asht nipi Prek Calit mos mashtoni se Duldoshajt(fisi Tomes) me Cal Aline e Metajt jane nja 20 breza larg.Jane Hasanaj (Mahalla e hasanajve) por shume larg ne breza.Shumica e Hasanajve kane qene komunista dhe e kane pase mohue Prek Calin.Toma ka ma afer Dom Mark Hasin qe vdiq burgjeve por qe e ka pase mohue familja e Tomes me te tjere.Toma nuk guxon ta permende Prek Calin se perfaqson ata qe e pushkatuen si depudet
avatar
Anonim
Anila Po ti si e ke bere kete pasuri,punova 21 vjet me detyra te larta e nuk bera asnje pasuri.TREGO TI PASTAJ KERKOJU TE TJEREVE !!!!!
avatar
Anonim
i perndjekur politik jam shume i sigurt ne dy fakte themelore : 1. ne kohen e PPSH te dilje jashte shtetit ishte privilegj i jashtezakonshem dhe se absolutisht nuk mund te behej fjale per pjestare te familjeve realisht te persekutuara 2. Sali Berisha qe ne fillimin e karrieres se tij politike ka mbajtur afer vetes vetem njerez me dosje te sigurimin e shtetit
avatar
Anonim
SHQIPTARI Ngaqė kanė qenė tė persekutuar, ata kanė shkuar familjarisht nė shkollė tė lartė, se Enveri i shkollonte tė gjithė armiqtė... Pastaj, si mund ta mbante afėr Berisha, kur dihet qė rreth vetes pranon vetėm njerėz me cene, nė mėnyrė qė t'i manipoulojė lehtėsisht.
avatar
Anonim
wtf O kush flesh, il Padrino! :))
avatar
Anonim
Mario Z.Tom Doshi me sa pare mend deshi me fute Mirditorin deputet ne shkoder,e asnje njeri i gjalle nuk e njeh gjysme milioni euro pak tu duken qe ja kerkove per vendin e 6 ne listen e PS-s?
avatar
Anonim
Gabriele Nuk e di por te them te verteten nuk e di se duhet te qeshesh opo te qaje, njeriu mund ta humbe dinjitetin tije ne 1000 menyra, por ta humbesh duke thene marrezira eshte me te vertete te qashe. Nje drogagji, kontrabandier, nje njeri qe edhe pse kerkon te merret me politike ( dhe po ju garantoj se nuk din ēfare eshte politika) duhet te kete nje fare dinjiteti. Nuk dua te behem avokati i Topallit, por zoterise po i them qe ju nuk keni asnje lidhje me shkodren sepse ju nuk i njihni familjet shkodrane dhe historine e tyre. Une nuk jam rritur ne shqiperi por Ju z, Doshi nga vini , kush jeni, kush ju njeh,perveē stalles se derreva cila eshte trashegimia e jote opo e familjes suaj, une e di se ne shqiperi nuk ka me shqipetare se po te kishte ti duhet te rrish atje ku ke lindur dhe nuk mund te zbresesh ne qytet ... sepse diferenca eshte shume e madhe. Keshilla ime eshte se po te mos flasesh ndoshta dikush nuk mund tju njohe dhe beni ma figure....
avatar
Anonim
Alban Le te dalin perpara drejtesis, sepse kjo dhe shume te tjere ne te njejten parti kane nen menxhami leket e taksapaguesit. Mua me intereson te di se si nje rroge prej Kryetare Kuvendi qenka mjaftueshem per te pasur gjithe kete pasuri?
avatar
Anonim
Eli ajo cfare di te them eshte se Toma eshte i madh. njeri me guxim. vetem ai mund t'ia perplasi ne fytyre te verteta qe fshehin keta spiun te komunizmit. Toma do ti demaskoj dhe populli do ti denoj. ky do jete fundi i historise se tyre. vota per partisne socialiste eshte ndeshkimi i spiuneve dhe kriminevelve qe vodhen parate e popullit. votojme nr.29!!! PER NJE RILINDJE SHQIPTARE!!
avatar
Anonim
serena Jozefina te jape pergjigje si fillim se cfare bente ajo sa here Shkodra permbytej. Thoshte Shkodra si Venecia dhe shkonte ne udhetime luksoze jashte Shqiperise. Shkodra mbytej, Jozefina udhetonte.
avatar
Anonim
TONIN Tom Doshi eshte nipi i Preng Calit nje burri I nje patrioti te madh qe Mehmet Shehu e pushkatoj me rastin e kryengritjes te Posrribes.
avatar
Anonim
sulejmani i madherishem teroristja numer nje e ke emrin Zhozefine mafia numer nje gjithe te keqijat i ka kjo grua vetem femer smund te quhet, femer pa etik pa edukat
avatar
Anonim
YLLKA xhozefina eshte trashgimtarja me e denje e lenka cukos..ajo eshte nje komuniste ne filozofi komunikimi e veprimi! ajo eshte e etur per pushtet dhe para!!!
avatar
Anonim
shkodran prej piace Jozefina e ka pasur pseudonimin Disenjatorja ne kohen qe ishte bashkepunetore e sigurimit te shtetit.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/07/2017, Viti VII - NR.173