Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:29 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Zgjedhje-2013
05 Qershor 2013 - 15:42
Rama: Saliu e Luli po i fryjnë
ndasive fetare krahinore.Ç’turp!
TIRANË – Kryetari i PS-së, Edi Rama, ka denoncuar sot në Fb, tentativat për ndasitë fetare e krahinore, që kreu i Qeverisë dhe ai i bashkisë së Tiranës, po tentojnë t’u bëjnë shqiptarëve.  “Në dëshpërim e sipër për humbjen e sigurtë që i pret në 23 qershor”,- shkruan ai, - “Saliu, Luli e gjithë ç'vijnë poshtë Saliut e Lulit, po përpiqen t'i fryjnë dasive fetare e krahinore. Për ca vota më tepër, po përpiqen t'i ndajnë shqiptarët në muslimanë e të krishterë, në veriorë e jugorë.  Prandaj ky vend ka nevojë për Rilindje, që të çlirohet nga disa sharlatanë që për interesat e tyre të ngushta politike nuk hezitojnë të sulmojnë në mënyrën më të paskrupullt as harmoninë dhe bashkëjetesën mes shqiptarëve.

Në 23 qershor shqiptarët do ta ndëshkojnë Saliun edhe për këtë turp të radhës!”, - përfundon Rama.
 
Redaksia online
(ar.sh/shqiptarja.com)
 

 
 

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
dane po normal se kur nuk kane kauza reale per te kerkuar voten bejne tymnaja me dalldis popullin dhe corientuar. voten kunder regjimit te tere ne 23 qershor dhe ta crrenjosim diktatorin e fundit te shqiperise nga karrigia. vetem me voten e shumices parandalojme luften qe ka ndermend te beje krimineli per te ruajtur pushtetin...
avatar
Anonim
Myslimani Une musliman jam, e bash per kete arsye, kurre nuk mund t`i jape vote nje zullumqari si Sali Berisha. Ju bej thirrje dhe muslimaneve, qe mos pranojne te terhiqen per hundesh prej nje birboje si Berisha, e te qendrojne ne lartesine fese se tyre, duke gjykuar ftohtesisht me te vetmin kriter: Drejtesine! Berisha eshte ashiqare nje udheheqes i padrejte, e prej pafdrejtesise vijne te gjitha zullumet!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/07/2017, Viti VII - NR.173