Shqiptarja.com
28 Qershor 2017 - 10:32
Zgjedhjet-2017
Gëzohet Kryemadhi: Shqipëria do ndjekë shembullin e Kavajës
Gëzohet Kryemadhi: Shqipëria
do ndjekë shembullin e Kavajës
Nënkryetarja e LSI-së dhe deputete e kësaj force Monika Kryemadhi shprehet entuziaste për fitoren e PD-së në Kavajë
28 Qershor 2017 - 07:42
Zgjedhjet-2017
LIBRA e Blushit zhgėnjen nė Dardhė merr vetėm 8 vota
LIBRA e Blushit zhgėnjen
nė Dardhė merr vetėm 8 vota
Partia Socialiste ka korrur njė fitore tė merituar nė qarkun e Korēės. PS, ka kryesor me vota qė nė hapjen e kutive tė para, ndėrkohė, ajo qė u vu re ishte njė ulje e ndjeshme votuesve tė PD,nė zonėn e Pogradecit, Maliqit, Ersekės dhe qytetit tė Korēės.
27 Qershor 2017 - 20:47
Zgjedhjet-2017
Humbja e PD, Oerd Bylykbashi: Reflektim, shumė shpejt analiza
Humbja e PD, Oerd Bylykbashi:
Reflektim, shumė shpejt analiza
Pas humbjes pėrmes njė statusi nė Facebook, Oerd Bylykbashi shprehet se duhet reflektim dhe se shumė shpejt do tė bėhet analiza pėr tė nxjerrė shkaqet.
27 Qershor 2017 - 19:19
Zgjedhjet-2017
Rama:Populli foli troē,PS fuqi  e vetme qeverisėse e vendit
Rama:Populli foli troē,PS fuqi 
e vetme qeverisėse e vendit
​"Pakti me PD, falenderoj Bashėn"
Rama thumb Metės:Ējerrje acaruese
Merkel-Ramės:Urime,pres takohemi
Shqiptarėt folėn troē, rrofshi!-Nga Edi Rama
Partia Socialiste nisur festimet pasditen e sotme nė sheshin “Skėnderbej” nė Tiranė fitoren e zgjedhjeve tė 25 qershorit. 
27 Qershor 2017 - 18:45
Zgjedhjet-2017
Erdogan uron Ramėn: Fitorja forcon marrėdhėniet me Turqinė
Erdogan uron Ramėn: Fitorja
forcon marrėdhėniet me Turqinė
Pas Merkelit dhe kryeministrit Italian, kryeministrin Edi Rama pėr fitoren e zgjedhjeve e ka uruar edhe Presidenti i Turqisė, Erdogan.
27 Qershor 2017 - 18:13
Zgjedhjet-2017
Parlamenti i ri, ja deputetėt qė dalin nga Zgjedhjet 2017
Parlamenti i ri, ja deputetėt
qė dalin nga Zgjedhjet 2017
Ja cilėt hyjnė pėr herė tė parė nė Kuvend
Shqiptarja.com sjell pasqyrė tė saktė tė deputetėtve qė hyjnė nė Parlament sipas partive dhe qarqeve
27 Qershor 2017 - 18:08
Zgjedhjet-2017
Mediu:Ē’mė tha Basha pėr dorėheqjen e djathta ėshtė magazinė pa inventar
Mediu:Ē’mė tha Basha pėr dorėheqjen
e djathta ėshtė magazinė pa inventar
Koalicioni opozitar nuk ka funksionuar sipas parashikimeve, pasi vetėm nga Partia Republikane nė shkallė vendi kanė shkuar dėm 4300 vota. 
27 Qershor 2017 - 17:54
Zgjedhjet-2017
​Nard Ndoka: Basha humbi njė betejė, por ka energji pėr tė vijuar
​Nard Ndoka: Basha humbi njė
betejė, por ka energji pėr tė vijuar
Kreu i PDK, Nard Ndoka tani qė ka siguruar karrigen e deputetit u shpreh pėr Report TV se ishte i kėnaqur pėr rezultatin nė Shkodėr 
27 Qershor 2017 - 17:44
Zgjedhjet-2017
Kryeministri italian uron Edi Ramėn pėr fitoren: E merituar
Kryeministri italian uron Edi
Ramėn pėr fitoren: E merituar
Kryeministri italian Paolo Gentiloni ka uruar Edi Ramėn pėr fitoren e zgjedhjeve tė 25 qershorit nė Shqipėri.
27 Qershor 2017 - 17:29
Zgjedhjet-2017
Tiranė, LSI rėnie nė njėsinė 3, PS rritje me 7%, Xhaēka: Nuk e prisja
Tiranė, LSI rėnie nė njėsinė 3, PS
rritje me 7%, Xhaēka: Nuk e prisja
Njėsia nr. 3 nė Tiranė ka qenė njė ndėr njėsitė e vetme ku LSI ka shėnuar njė rėnie tė votave nė krahasim me zgjedhjet e vitit 2013. 
27 Qershor 2017 - 16:42
Zgjedhjet-2017
‘Lufta’ me PS, Mesila Doda: PDIU do ta marrė mandatin nė Tiranė
‘Lufta’ me PS, Mesila Doda: PDIU
do ta marrė mandatin nė Tiranė
Mbeti jashtė Parlamentit, akuzon Doda
Sekretarja e Pėrgjithshme e PDIU, Mesila Doda beson se ēamėt do tė marrin mandatin e deputetit nė Tiranė.
27 Qershor 2017 - 15:30
Zgjedhjet-2017
Pasi mori mandatin, Ndoka mbron Bashėn pėr humbjen: I duhet PD-sė
Pasi mori mandatin, Ndoka mbron
Bashėn pėr humbjen: I duhet PD-sė
Pas marrjes sė mandatit tė deputetit nė Shkodėr, Nard Ndoka nė njė reagim nė Facebook shprehet se opozita humbi njė betejė qė ishte e minuar, por ngritja dhe fitorja ėshtė e afėrt dhe e sigurt.
27 Qershor 2017 - 15:18
Zgjedhjet-2017
Tėrhiqet Lala:Mbetem te PDIU,por do bashkėpunoj me Ramėn se ka timonin
Tėrhiqet Lala:Mbetem te PDIU,por do
bashkėpunoj me Ramėn se ka timonin
Lala dje: Nuk kam parti, jam me Ramėn
Deputetja e PDIU-sė nė qarkun e Dibrės, Reme Lala ka reaguar nė faqen e saj nė Facebook duke sqaruar deklaratėn qė bėri mbrėmė nė media se i bashkohet Partisė Socialiste.
27 Qershor 2017 - 14:53
Zgjedhjet-2017
Basha hesht, por vjen urimi i parė nga PD pėr Ramėn nga Jul Deda
Basha hesht, por vjen urimi i parė
nga PD pėr Ramėn nga Jul Deda
Dy ditė pas zgjedhjeve, teksa thuajse i gjithė numėrimi ėshtė mbyllur ka ardhur edhe urimi i parė pėr Partinė Socialiste nga kundėrshtari historik.
27 Qershor 2017 - 14:41
Zgjedhjet-2017
Shpėrthen Duka: PD inekzistente nė Durrės, vetėm fitoja mandatin
Shpėrthen Duka: PD inekzistente
nė Durrės, vetėm fitoja mandatin
Kryetari i Partisė Agrare Ambianteliste, Agron Duka, ka shpėrthyer nė akuza ndaj Partisė Demokratike, pas humbjes sė mandatit nė Qarkun e Durrėsit. 
27 Qershor 2017 - 14:34
Zgjedhjet-2017
Vasili: Terror dhe para tė pista zgjedhjeve u vendos notėn ‘2’
Vasili: Terror dhe para tė pista
zgjedhjeve u vendos notėn ‘2’
​Vasili: Ankesat i kemi ēuar nė SHBA
LSI godet PD: Ne opozita e vėrtetė
Kryetari i LSI, Petrit Vasili pavarėsisht se pranoi rezultatin e zgjedhjeve, shprehet se gjatė procesit u ushtrua presion dhe terror nga policia, e inspiruar nga Rilindja, ndėrsa u pėrdorėn edhe para tė pista. 
27 Qershor 2017 - 13:59
Zgjedhjet-2017
Kukan: Zgjedhjet, njė hap i vogėl para,jo mė bojkote,BE u mbėshtet
Kukan: Zgjedhjet, njė hap i vogėl
para,jo mė bojkote,BE u mbėshtet
Eurodeputeti Eduard Kukan deklaron se zgjedhjet parlamentare tė 25 qershorit janė njė hap i vogėl pėrpara pėr Shqipėrinė nė rrugėn drejt Bashkimit Europian.
27 Qershor 2017 - 13:38
Zgjedhjet-2017
Zgjedhjet, Monika Kryemadhi: Policia bėri terror e kėrcėnime 
Zgjedhjet, Monika Kryemadhi:
Policia bėri terror e kėrcėnime 
Zv/ kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi reagon pėr herė tė parė pas rezultatit tė zgjedhjeve tė 25 qershorit duke akuzuar policinė e shtetit.
27 Qershor 2017 - 13:17
Zgjedhjet-2017
Fituesi i LSI nė Lezhė, Tushaj: S'na ndali as dhuna, as paratė e drogės
Fituesi i LSI nė Lezhė, Tushaj: S'na
ndali as dhuna, as paratė e drogės
Fituesi i vetėm nė listėn e LSI nė qarkun e Lezhės Viktor Tushaj ka reaguar pas mbylljes sė numėrimit duke falėnderuar qytetarėt, ndėrsa thekson se as presioni dhe as dhuna fizike nuk ja errėsuan gjykimin popullit tė Lezhės.
27 Qershor 2017 - 11:49
Zgjedhjet-2017
VIDEO/Incident nė Shkodėr militanti i PD fyen Bushatin
VIDEO/Incident nė Shkodėr
militanti i PD fyen Bushatin
Njė incident ėshtė shėnuar jashtė KZAZ-sė nė Shkodėr, ku po numėrohen kutitė e fundit. 
27 Qershor 2017 - 11:31
Zgjedhjet-2017
Shtypi gjerman: Rama zanatēi nė  politikė, sfidat e mandatit tė fortė
Shtypi gjerman: Rama zanatēi nė 
politikė, sfidat e mandatit tė fortė
Artisti me dorė tė mirė edhe nė politikė - Fitorja sipas tė gjitha gjasave e Edi Ramės nė zgjedhjet e 25 qershorit trajtohet tė martėn gjerėsisht nė shtypin gjermanofon.
27 Qershor 2017 - 11:32
Zgjedhjet-2017
Veliaj u bėri rrugėn pas 68 vitesh PS fiton 70% tė votave nė Krrabė
Veliaj u bėri rrugėn pas 68 vitesh
PS fiton 70% tė votave nė Krrabė
Partia Socialiste ka arritur njė fitore tė thellė nė njėsinė e Krrabės nė kėto zgjedhje duke siguruar 70 pėr qind tė votave nga 34 pėr qind qė ka qenė rezultati nė zgjedhjet e vitit 2013
27 Qershor 2017 - 10:05
Zgjedhjet-2017
LSI njeh rezultatin e zgjedhjeve Vasili: Do jemi opozita e vėrtetė
LSI njeh rezultatin e zgjedhjeve
Vasili: Do jemi opozita e vėrtetė
Lėvizja Socialiste pėr Integrim ka njohur rezultatin e zgjedhjeve tė 25 qershorit. Kryetari i kėsaj force politike, Petrit Vasili u shpreh gjatė njė konference pėr shtyp se LSI do jetė opozita e vėrtetė e katėr viteve tė ardhshme nė Kuvend. 
27 Qershor 2017 - 10:39
Zgjedhjet-2017
Fitorja, Rama-deputetėve: Pėr PS, pėrgjegjėsia mė e madhe 
Fitorja, Rama-deputetėve: Pėr
PS, pėrgjegjėsia mė e madhe 
PS siguron numrat, Rama mesazh
Pasi ka arritur tė marrė 74 mandate nė zgjedhjet parlamentare, duke qenė shumė pranė formimit tė qeverisė vetėm, Edi Rama u ka dėrguar njė SMS tė gjithė deputetėve socialistė. stė. 
27 Qershor 2017 - 09:51
Zgjedhjet-2017
PS vijon tė ruajė mandatin e 18 nė Tiranė, numėrohen 89 kutitė e fundit
PS vijon tė ruajė mandatin e 18 nė
Tiranė, numėrohen 89 kutitė e fundit
PDIU ka humbur mandatin e deputetit nė Qarkun e Tiranės qė prej mbrėmjes sė djeshme, pas rritjes nė vota tė PS dhe LSI. 
27 Qershor 2017 - 11:12
Zgjedhjet-2017
Pjesëmarrja e ulët në zgjedhje  eurodeputetja: Shkak emigracioni
Pjesëmarrja e ulët në zgjedhje 
eurodeputetja: Shkak emigracioni
Për Shqipërinë ka qenë “një ditë demokracie”, e cila është zhvilluar në një “klimë pozitive në krahasim me të kaluarën”, edhe pse pati disa dyshime për parregullsi, të cilat nuk ndryshojnë shumë nga ato të vendeve të tjera të Bashkimit Europian.
27 Qershor 2017 - 08:57
Zgjedhjet-2017
​Numërohen 40 kutitë e fundit në  Durrës, Duka jashtë Parlamentit
​Numërohen 40 kutitë e fundit në 
Durrës, Duka jashtë Parlamentit
Vijon procesi i numërimit të votave në qarkun e Durrësit. Nga 421 kutitë e numëruara nga 460 kuti që janë në total, kryeson Partia Socialiste e ndjekur nga PD dhe LSI.
27 Qershor 2017 - 08:33
Zgjedhjet-2017
PS siguron numrat pėr qeverisje vetėm, mesazhi i Ramės nė FB
PS siguron numrat pėr qeverisje
vetėm, mesazhi i Ramės nė FB
Numėrimi i votave po shkon drejt fundit, ndėrsa tashmė ėshtė bėrė e qartė se mandatet e marra nė kėto zgjedhje, bėjnė qė PS tė formojnė qeverinė e vetme. 
27 Qershor 2017 - 07:51
Zgjedhjet-2017
Shifrat/Kavaja ndėshkon sėrish  PD, PS del forcė e parė politike
Shifrat/Kavaja ndėshkon sėrish 
PD, PS del forcė e parė politike
Numėrimi i votave nė Kavajė po shkon drejt fundit teksa kanė mbetur edhe dy kuti pėr tė mbyllur procesin. 
27 Qershor 2017 - 01:44
Zgjedhjet-2017
Vlora lė jashtė Kuvendit Arben Ristanin, Dule shpėton nė fund
Vlora lė jashtė Kuvendit Arben
Ristanin, Dule shpėton nė fund
Sekretari i Partisė Demokratike Arben Ristani nuk do tė jetė nė Kuvendin e ri tė Shqipėrisė qė do tė dalė nga zgjedhjet e 25 qershorit.
27 Qershor 2017 - 01:13
Zgjedhjet-2017
Fitorja e thellė, Braēe thumbon LSI: Kjo ishte forca e paparė/ VD
Fitorja e thellė, Braēe thumbon
LSI: Kjo ishte forca e paparė/ VD
Pas fitores sė thellė nė qarkun e Fierit, deputeti i PS, Erjon Braēe, qė ishte edhe drejtuesi politik i socialistėve nga Divjaka u shpreh se pėrgjegjėsia nga qytetarėt ėshtė shumė e madhe, ndėrsa thumboi LSI dhe PD. 
1   2   3   4
Intervista
Ish ushtarakët, çfarë do ndodhë me llogaritjen e pensioneve
Mirgeni, rockeri që beson tek  ​shijet muzikore të shqiptarëve
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 22/10/2017, Viti VII - NR.250