Turi me diasporën/ Rama sot në Milano video ku do mbahet takimi me shqiptarët: Do t'i mikpresim në një pallat sporti më të madh se në Athinë Foto nga salla ku do mbahet takimi

Turi me diasporën/ Rama sot në Milano video ku do mbahet takimi me shqiptarët: Do t'i mikpresim në një pallat sporti më të madh se në Athinë

Pas takimit me shqiptarët e Athinës, kryeministri Edi Rama ndal sot turin e diasporës në Itali. Takimi i cili zhvillohet në pallatin e sportit në Busto Arsizio, lokalitet afër qytetit të Milanos, do të nisë në orën 11:00 dhe do të mbledhë emigrantët shqiptarë nga të gjithë qytetet e Italisë në të parin takim të Ramës me bashkëatdhetarët në shtetin fqinj.