1 ditë pas ekzekutimit të 27-vjeçarit në Vlorë flasin banorët: E njihnim për njeri të mirë, të shtënat menduam se ishin fishekzjarre (VIDEO)

Një ditë pas ekzekutimit të 27-vjeçarit Benjamin Bezhanajt në Dukat të Vlorës, kanë folur fqinjët e tij.

Ata thonë se familja e tij ishte e mirë dhe nuk e njihnin për person problematik. Një prej fqinjëve thotë se i ka dëgjuar të shtënat me armë por ka menduar se kanë qenë fishekzjarre.

"Djalin e kam njohur. Ka qenë shumë i mirë po aq e njihnim ne. Nuk dimë gjë nëse fëmijët e tij ishin në këtë udhë. Por djali duhet të ketë bërë diçka se nuk të vret njeri kot. I dëgjuam krismat por menduam se ishin fishekzjarre" - tha një banor.

"Ne e njihnim për djalë të mirë e të qetë dhe të shkolluar" - thotë një banore tjetër.


Lajmi kryesor:

Vrasja e 27-vjeçarit në Vlorë/ Benjamin Bezhanaj i dënuar më parë në Belgjikë! Policia rikthehet në vendngjarje, nuk kanë ende një pistë hetimi


E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?×

Lajmi i fundit

John

6 këshilla drejtuar shoferëve për udhëtimin me kujdes në ditët me mot të acartë!