100 milionë euro në sezon, N'golo Kante bashkohet me Benzema-në në Arabi

100 milionë euro në sezon, N'golo Kante bashkohet me Benzema-në në Arabi

Kante dhe Benzema, montazh

Ndizet merkato e verës. N'golo Kante ka rënë dakord dhe ka kaluar testet mjekësore me skuadrën kampione të Arabisë Saudite, Al Ittihad. Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano bën me dije se kontrata që është rënë dakord është dy vjeçare me një pagë prej 100 milionë eurosh në sezon.

Mesfushori francez në fundin e këtij muaji mbyll gjithçka me Chelsea dhe pas pesë vitesh do largohet nga Londra me gjashtë trofe të fituar. 32-vjeçari ia ka lënë të drejtën e imazhit dhe çdo marrëveshje për reklamat klubit të ri, teksa pritet që të bashkohet muajin që vjen me Benzema-në, ish-kapitenin e Real Madrid që u prezantua me kampionët e Arabisë Saudite.

Pas firmës me Cristiano Ronaldon nga Al Nassr, tanimë janë klubet e tjera që po ofrojnë paga të majme në Arabinë Saudite, duke joshur futbollistët më të mirë në botë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Erdogan anulon takimet, përkeqësohet gjendja e tij shëndetësore

Erdogan anulon takimet, përkeqësohet gjendja e tij shëndetësore