11-vjeçarja rrëzohet nga kati i katërt i pallatit, transportohet me helikopter drejt Tiranës!

SARANDË- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot, rreth orës 13:45, në lagjen nr. 1, Sarandë. Një vajzë 11-vjeçare është rrëzuar aksidentalisht, nga kati i katërt i banesës.  Sipas bluzave të bardha të pediatrisē Sarandë, Kristjana. N shkoi në spital me shenja jete, reagonte gjatë mjekimeve, por kishte marrë goditje në kokë dhe kishte frakturë në këmbë e  dorë.

Ende nuk dihet shkaku i rënies së adoleshentes. Rënien e saj rastësisht e ka parë një efektiv policie, banesa e të cilit ishte përballë më atë të 11-vjeçares. Ai ka shkuar menjëherë e mori vajzën në duar dhe me mjetin e tij e dërgoi atë në spital.

Pas ndihmës së parë fëmija u transportua  me helikopter te Qendra e Traumës në Tiranë.

"Sot, rreth orës 13:45, në lagjen nr. 1, Sarandë dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, nga kati i katërt i banesës, një shtetase e mitur 11-vjeçare, e cila do të transportohet në spitalin e Traumës, për ndihmë mjekësore", thuhet në njoftim. 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

B.K./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Caktohet shteti që pret 'final-four në Nations League

Caktohet shteti që pret 'final-four në Nations League