18 të shtruar me shenja helmimi në Krujë, deputetja e PD-së viziton qytetarët në spital

Deputetja e Partisë Demokratike për qytetin e Krujës, Merita Bakiu, ka vizituar disa nga qytetarët e shtruar, pasi u paraqitën në spital me shenja helmimi. Aktualisht në spital janë shtruar 18 pacientë. Sipas PD-së së fundmi në Krujë është bërë një përurim elektoral në ujësjellës dhe uji ka ardhur vazhdimisht i ndotur.


Lajmi kryesor:

Mbi 150 persona, mes tyre dhe fëmijë, nga lagje të ndryshme të Krujës me shenja helmimi në urgjencë, 18 të shtruar në spital! Qytetarët: Kemi pirë në çezmë! Ndërpritet uji në të gjithë qytetin


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Gjigandit të naftës Rosneft iu kërkua nga Putin që t'i paraqesë një propozim për eksportin e gazit