26 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete në 24 orë

26 raste të reja me COVID-19 dhe asnjë humbje jete në 24 orë

Foto ilustruese

26 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19  gjatë 24 orëve të fundit në vendin ton.

Fatmirësisht nuk ka pasur asnjë humbje jete

Në 24 orët e fundit janë kryer 445 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 26 qytetarë, në këto bashki:

14 në Tiranë, 7 në Fier, 2 në Shkodër, nga 1 qytetar në Durrës, Himarë, Përmet.

Janë 242 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Janë shëruar 34 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,125 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (22 Maj 2022)

Raste të reja ditore         26

Të shëruar në 24 orë       34

Të shtruar në spitale         4

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 445

Testime totale               1,822,887

Raste pozitive                  275,864

Raste të shëruara             272,125

Raste Aktive                         242

Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            143

Fier                  30

Korçë               14

Vlorë               13

Gjirokastër      12

Shkodër           11

Elbasan            6

Lezhë              6

Berat                3

Durrës             2

Dibër                2

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndarja e re territoriale, sipas jush duhet të ketë më shumë apo më pak se 61 bashki?×

Lajmi i fundit

John

Scholz: Me Suedinë dhe Finlandën NATO është më e fortë, edhe në rast sulmi