39 viktima dhe 1.288 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 3 349 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 1 288 kanë rezultuar pozitivë si dhe janë regjistruar 39 humbje jete, ndërsa janë shëruar edhe 1 078 persona.

Numri i rasteve aktive aktualisht është 20.881 që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë kryer 3.349 teste të dyshuara për COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të testeve të kryera në 320.011.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë (VIDEO)