45 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! Asnjë viktimë dhe 97 të shëruar

45 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! Asnjë viktimë dhe 97 të shëruar

Urgjenca Infektive

45 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga virusi.

Rastet e reja me COVID rezultuan nga 553 testime që janë kryer. Të shëruar janë 97, ndërsa që prej fillimit të pandemisë në vend janë shëruar 326.592 qytetarë nga ky virus.

Aktualisht në Shqipëri janë 626 qytetarë aktivë me COVID, 6 prej të cilëve po marrin trajtim në spital.

Ministria e Shëndetësisë i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid, i cili kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin.

Statistika (24 shtator 2022)

Raste të reja ditore               45

Të shëruar në 24 orë             97

Të shtruar në spitale             6

Humbje jete në 24 orë          0

Testime ditore                     553

Testime totale                   1,978,233

Raste pozitive                     330,807

Raste të shëruara                 326,592  

Raste Aktive                        626

Humbje jete                          3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    300

Elbasan                  70

Shkodër                 59

Fier                         59

Vlorë                      36

Durrës                     31

Lezhë                       20 

Dibër                        19

Korçë                        13  

Berat                         10

Gjirokastër                 9

Kukës                         0

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana