47 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! Asnjë viktimë dhe 176 të shëruar

47 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! Asnjë viktimë dhe 176 të shëruar

Urgjenca infektive

47 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga virusi.

Rastet e reja me COVID kanë dalë nga 625 testime që janë kryer. Të shëruar rezultuan 176 persona, ndërsa që prej fillimit të pandemisë në vend janë regjistruar 326.319 raste shërimi nga COVID.

Aktualisht në Shqipëri janë 678 qytetarë aktivë me COVID-19, 5 prej të cilëve po marrin trajtim në spital.

Ministria e Shëndetësisë i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid, i cili kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin.

Statistika (23 shtator 2022)

Raste të reja ditore              47

Të shëruar në 24 orë           176

Të shtruar në spitale             5

Humbje jete në 24 orë          0

Testime ditore                     625

Testime totale                   1,977,680

Raste pozitive                      330,762

Raste të shëruara                 326,495           

Raste Aktive                           678

Humbje jete                           3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    327

Shkodër                 69

Elbasan                   70

Fier                          56

Vlorë                       43

Durrës                     35

Lezhë                       21   

Dibër                        19

Berat                        14

Korçë                         13  

Gjirokastër                11

Kukës                           0

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)