54-vjeçarit shqiptar në Angli i gjenden më shumë se 20 mijë paund të fshehura brenda bukës, do i çonte në Itali

54-vjeçarit shqiptar në Angli i gjenden më shumë se 20 mijë paund të fshehura brenda bukës, do i çonte në Itali

Foto ilustruese

ANGLI- Një shqiptar në Angli kishte fshehur  20,000 pund para brenda  "baguette-ës " të mbështjella me letër alumini.  Ai u tha oficerëve se po udhëtonin për në Itali dhe më pas për në Shqipëri dhe se në automjet nuk kishte para, por pas kontrollit, ata i gjetën më shumë se 20,000 pund.

Jo vetëm brenda bukës, por madje dhe në xhepat e tij u gjetën të fshehura më shumë se 15,000 paund, ndërsa në çantën e dorës iu gjetën 5,000 pund.

Sipas mediave të huaja, shqiptari i arrestuar është Valentin Gjoni, 54 vjeç, nga Chessington në Londrën e Madhe ishte në një makinë me dy persona të tjerë, të ndaluar nga oficerët e Forcave Kufitare në tetor 2020 duke udhëtuar jashtë Mbretërisë së Bashkuar përmes terminalit të Eurotunnelit në Folkestone. Policia e Kentit u njoftua dhe paratë u sekuestruan sipas ligjit për të ardhurat e përfituara nga krimi. Në total plot 40,440 paund iu sekuestruan Gjonit nga Policia e Kentit, përveç kësaj ai nuk u dënua për ndonjë vepër penale.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore