6 emigrantë të paligjshëm, fshehur brenda një ambulance, arrestohet 45-vjeçari shqiptar i Kosovës

6 emigrantë të paligjshëm, fshehur brenda një ambulance, arrestohet 45-vjeçari shqiptar i Kosovës

Gjashtë emigrantët e paligjshëm

Është parandaluar një rast i kontrabandës me emigrant, ku ditën e sotme rreth orës 05:30, patrulla policore në pikën kufitare të Vërmicës, ka ndaluar një auto-ambulancë me targa të Kosovës , ku gjatë kontrollit janë gjetur gjashtë emigrantë të paligjshëm.

3 prej tyre sirian dhe tre të tjerë nga Bangladeshi.

45-vjeçari, shqiptar i Kosovës, i cili drejtonte mjetin ku ishin fshehur emigrantët e paligjshëm është arrestuar dhe për këtë rast është njoftuar prokurori kujdestar i Prizrenit.

Rasti do të trajtohet nga njësitet relevante policore dhe emigrantët do të trajtohen në bazë të procedurave.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interi luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë

Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interi luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë