Mediat britanike pretenduan se anija e mallrave u mor peng nga shqiptarët, policia e përgënjeshtron: Ishin strukur brenda bordit

Anija duke u shoqeruar nga Rrojet Bregdetare

Një grup emigrantësh shqiptarë janë arrestuar pasi u gjetën në bordin e një cisterne naftë në brigjet Dorset në Britaninë e Madhe.

Ka qenë kapiteni i anijes që transportonte naftë ai që ka raportuar se 7 shtetas shqiptarë ndodheshin në bord. Emigrantet u arrestuan per kalim të paligjshëm të kufirit.

Kapiteni anijes pretendoi se emigrantët shqiptar po përpiqnin të merrnin kontrollin e anijes, por policia deklaroi se nuk ka prova se anija ishte marrë peng.

Autoritetet morën një telefonatë nga Chise Bulker rreth orës 5.40 të mëngjesit të Martën pasi një person në bord thuhej se kishte nevojë për kujdes mjekësor.

Shpejt u zbulua se shtatë 'individë të paidentifikuar' ishin gjetur të strukuar në bordin e anijes, megjithëse askujt nuk i duhej ndihmë nga mjekët e ndihmës.

Anija u ngarkua një javë më parë në Rouen, Francë, pasi kishte më parë Algjerinë, Tunizinë, SH.B.A. dhe Meksikën.

1612975767_0StowawaysAttemptTakeoverOfBulkerOffTheSouthCoastOfEngland.jpg

1612975913_391200869245697imagea551612970098384.jpg

1612975930_391216209245697imagea541612969980038.jpg

M.Q./E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

PS mbyll në Durrës fushatën elektorale, Rama: PD detyroi Mziun të kërkonte falje, ku akoma s’ka kërkuar falje për ngjarjen e Elbasanit! Prita që Likja të marrë sopatën për kandidatin e vet