'700 euro dhoma e hotelit', Rama i përgjigjet akuzave për ministren Gjonaj: Gjellë e prishur kazanesh

Edi Rama dhe Etilda Gjonaj

Kryeministri Edi Rama ka komentuar lajmin që qarkulloi në disa media në lidhje me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj ku thuhet se ajo shpenzon 700 euro për të fjetur një natë në hotel në udhëtimet e saj jashtë vendit.

Rama i ka quajtur këto lajme 'gjellë e prishur e kazanëve', teksa i është përgjigjur një komentuesi i cili e pyet se kur do ta shkarkojë ministren Gjonaj nga detyra.

Komentuesi: Edi Rama kur do ta shkarkosh nga detyra Etilda Gjonajn?

Po e shkarkove kët do te shtrosh edhe shumë rrugë të tjera. Sepse nje natë e saj në hotel popullit i kushtojka 1 km asfalt. Bonu burr njëher e mire qoje ne shtëpi.

Rama: Ti mua merr te keqen se jam shume me teper popull se ti, se jetoj çdo dite e çdo nate me kete popull dhe ndjek nga 100 halle njerezish te zakonshem ne dite, pervec puneve te tjera, po qe ta marresh vesh ti, e ke gabim krejt kete punen e kilometrave hotele dhe çka ke ngrene ne ate kazan ku e gjetur, eshte gjelle e prishur. 

 • Sondazhi i ditës:

  Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

 • Pencionisti: 25/08/2019 16:12

  Me 700. Euro jane pagesat mujore te 6 pencionistave TURP

  Përgjigju
 • Lokia: 25/08/2019 10:52

  Gjelle e prishur apo corbe e gelltitur populli flet,gjoni dhe shum gjonesha te tjera keshtu i shpejnzojne leket e takeapaguesvr shqiptar,sepse ti si Kryeminister jua ke hapur thesin e parave,ata vjedhin dhe abuzojn me keto taka

  Përgjigju
 • bruno: 25/08/2019 10:18

  Sa duhet te kishte paguar per nje dhome hoteli?

  Përgjigju
 • Fredi DOBIÇI i FERRAVE: 24/08/2019 23:29

  O Fredi KORBI MALLKUAR akoma Gjallé qenke O HALE burré , qé té lidh Gruaja mbas Krevatit çdo dité ! !

  Përgjigju
 • Fredi: 24/08/2019 21:35

  Etilda eshte ylli i artë i drejtësisë. Po të kishim nja 50 persona si Etilda Shqiperia do kishte bërë hapa përpara me katapultë!

  Përgjigju
  • Fredi: 25/08/2019 09:54

   Prandaj shqiptari nuk shkon dot perpara kollaj se eshte trushpelare. Ishit në hotel me Etilden ju dhe patë sa kushton dhoma? Yyyyyt edepsëzër!

  • sapa: 25/08/2019 08:06

   Dmth.i falet fatura o Fredi?

  • shoku fredit: 25/08/2019 01:54

   Sa lek te dhan ta besh kete koment se jam kurjoz...×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq me dallgë/ Policia: Motorët e ujit e peshkarexhat të mos dalin në det