‘7×7 bëjnë 42 vila kur të vij në pushtet’, rrjeti ironizon Bashën: Ma fal mua një vilë o meme e përjetshme

Lulzim Basha

Lulzim Basha është kthyer në meme në rrjetet sociale. Kjo jo vetëm për faktin që ai bën gafa sa herë që hap gojën, por edhe për faktin se ka shtuar 4 vila në pasurinë e tij.

Për këto të fundit, rrjeti ka ironizuar Bashën i cili sot bënte sikur i qante hallin të ardhurave të shqiptarëve, kur në fakt, përpos faktit që shifrat i kishte të pasakta, vetë ka shtuar 4 vila gjatë këtyre viteve.

Madje, dy prej tyre i shtoi gjatë tërmetit, ku edhe pse apartamenti i tij nuk pati dëmtime, ai iku prej aty ne vilat lukzoze në periferi të Tiranës tek ”oligarkët” që aq shumë i anatemon.

Për këto arsye, mesa duket rrjeti ka vazhduar ironinë, ku duke postuar foton e mëposhtme, shkruan: …ma fal mu një vilë o meme e përjetshme. / Marrë nga Lexo.al

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore, 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento

Komente

 • Zenun tyta: 14/01/2021 19:35

  O lyl shal ngjitmi je njeriu më negativ i kombit Shqiptar. Je hajdut kriminel e idjot i lindur. Të gënjen keq mëndja se bëhesh karministër.

  Përgjigju
 • BENI: 14/01/2021 17:39

  POPULLI TE MOS PRESE ASNJE SEK,,,POR TE NISET DHE TE SHKATARROJE DHE GARBISE VILAT E KETYRE HAJDUTEVE,,NE GJIRIN E LALEZIT DHE TE KODRES TE FARKES,,,ATY JANE MUNDI I POPULLIT SHQIPTAR DHE LEKET QE KETA PISA I KANE VJEDHUR SHTETIT....

  Përgjigju
  • Ardian: 14/01/2021 18:22

   Mire e ke.. po jam shume dakort. Po kam frike se Po ja u prishem ata jane si kerpudhat, po i kore me shume shtohen. Dhe ata do shtojne vetem vilat. Vila vila vila eshte bere mendja e tyre. Gare vilash sport shqiptar. Ne regull. Prandaj vetem burg. Per te mos thene litar... apo jam gabim....×

Lajmi i fundit

John

Si do të votohet në Kryeqytet? Ja si do të ndaheshin deputetët nëse zgjedhjet do të bëheshin sot