78-vjetori i Çlirimit, në varrezat e Dëshmorëve në Vlorë vendosen kurora me lule

 

Drejtues të pushtetit vendor në Vlorë dhe deputetë të PS kanë vendosur kurora me lule pranë lapidarit duke nderuar të rënët në LANÇ ndërsa të pranishëm edhe veteranë apo edhe përfaqësues të PS-së.

Kanë munguar përfaqësues të PD dhe deputetë të kësaj force politike të cilët Çlirimin e vendit e kanë festuar një ditë më parë.

Në fjalën e tyre prefekti i qarkut Flamur Mamaj dhe deputeti Vullnet Sina kanë theksuar se sot vendi po shkon drejt integrimit të plotë.


Lajmi kryesor:

78-vjetori i Çlirimit, ‘Gjermani i fundit’ ndan sërish PS-në dhe PD-në! Begaj, Nikolla, Veliaj dhe ambasadorët homazhe te Varrezat e Dëshmorëve


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Presidenti kroat kundër dërgimit të tankeve në Ukrainë; Çmenduri! Çmimin do e paguajë Evropa jo SHBA

Presidenti kroat kundër dërgimit të tankeve në Ukrainë; Çmenduri! Çmimin do e paguajë Evropa jo SHBA