'Afera mafioze'/ Drejtori i inceneratorit të Elbasanit- Bashës: Këtu s'ka ardhur askush nga opozita, se do e vërtetonin që bëhet punë kolosale

Kryedemokrati Lulzim Basha e quajti inceneratorin e Elbasanit si aferë e pastër mafioze, për drejtorin e këtij impianti Enea Murataj çdo akuzë  është nënvlerësim i punës kolosale që bëhet aty nga të gjithë punonjësit.

"Po të kalojmë që nga hyrja deri në Bradashesh nuk shohim mbetje as në kanale, në asnjë vend. Më thoni ku janë mbetet, ne mund ta faktojë nëpërmjet prodhimit të energjisë apo orëve të punës të impiantit. Është e rëndë të akuzosh se nuk po punohet. Nuk ka ardhur asnjë person nga opozita, se po të vinte çdo kush do bindej që këtu po bëhet një punë kolosale , çdo akuzë është nënvlerësim i çdo punonjësve që punohet këtu", tha Murataj për Report Tv.


Lajmi kryesor:

Akuzat e Bashës për Inceneratorin e Elbasanit/ Drejtori: Hajdeni në çdo kohë dhe faktojeni! Funksional që nga 2016! S'ka asnjë faturë se ERE s'ka caktuar çmimin e energjisë


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike është i pavarur nga Lulzim Basha?×

Lajmi i fundit

John

Romë/ Shkatërronin makinat e vjedhura e më pas pjesët i shisnin, në pranga një shqiptar dhe një italian