Aksident i frikshëm në Itali mjeti përplaset me rrapin, ndërron jetë 18-vjeçarja shqiptare! (FOTO)

Aksident i frikshëm në Itali mjeti përplaset me rrapin, ndërron jetë 18-vjeçarja shqiptare! (FOTO)

Pamje nga vendi i ngjarjes dhe viktima

ITALI- Një 18-vjeçare nga Castelmassa, Bianca Papushallaj, ka ndërruar jetë mbrëmjen e vonë të së enjtes në një aksident të tmerrshëm në Torretta di Legnago, në zonën e Venetos . Lajmi u përhap edhe në Castelmassa në mëngjes, duke shkaktuar tronditje të madhe. Edhe shoqja e saje cila ndodhet në spital aktualisht, gjithashtu nga Castelmassa, ishte e shokuar nga lajmi dhe është në gjendje të rëndë psikologjike.

Sipas informacioneve fillestare, dy të rejat ishin nisur drejt Legnago-s, përgjatë rrugës provinciale 46, në një zonë fshati. Papritur, rreth orës 21:00 të mbrëmjes, makina ka rrëshqitur duke u përplasur me një rrap. Aktualisht, nuk ka asnjë provë për kontakt me automjete të tjera .

Siç u përmend, Bianca vdiq menjëherë, ndërsa shoqja e saj, me iniciale M.C., është në gjendje jo të mirë psikologjike. Ajo u dërgua në spitalin e Veronës.

Bianca, nxënëse e shkollës së mesme artistike Munari në Castelmassa, së fundmi kishte filluar të punonte në fshat si bankiere në një kafene të zonës së Castelmassa , një vend shumë i njohur nga të rinjtë. Familja e tij me origjinë shqiptare është e njohur dhe e respektuar në vend. Ajo la babanë e saj, Rudin, i njohur në ekipin e futbollit Amatori Castelmassa, nënën e saj Eva dhe vëllain e saj Join. Mesazhi që tezja e Biankës, Sara, ka dashur t'i kushtojë mbesës së saj të larguar nga aksidenti në rrjetet sociale është zemërthyes.

Lajmi i tragjedisë tronditi shumë shpejt të gjithë ambientin e shkollës artistike Munari në Castelmassa, ku studionte Bianca.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik