Aksident në akin Elbasan-Peqin, makina përplas për vdekje një 64-vjeçare

Foto ilustruese

ELBASAN - Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Një 43 vjeçar përplasi me makinë një 64-vjeçare e për pasojë, këmbësorja ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit u shoqërua në policinë e Elbasanit për veprime të mëtejshme.

"Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, në fshatin Përparim,Peqin,  shtetasi E.S., 43 vjeç,  banues në Durrës, duke drejtuar mjetin tip "BMV", ka përplasur këmbësoren  shtetasen Xh.B., 64 vjeçe, banues në Librazhd, dhe për pasojë ka ndēruar jetë" - njofton policia.

Grupi hetimore ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E rëndë, dhunoi babanë dhe i shkatërroi pronën për t’i marrë më shumë para, arrestohet i riu në Koplik