Makinat bëhen copë e çikë në rrugën Elbasan-Peqin, ndërron jetë 55-vjeçari, dalin pamjet e rënda (EMRI)

PEQIN- Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksidenti në aksin rrugor Elbasan- Peqin, ku ka ndërruar jetë pasagjeri 55-vjeçar.

Viktima po udhëtonte me mjetin tip "Suzuki" me drejtues H.R., 67 vjeç banues në Elbasan dhe është përplasur me mjetin tip "Benz" me drejtues M.K., 38 vjeç, banues në Maqedoninë e Veriut.Për të nxjerrë trupin e viktimës është dashur ndërhyrja e zjarrfikëses duke prerë derën e dëmtuar.

55-vjeçari që ndërroi jetë është identifikuar si Agim Neziri, banues në Tiranë, ndërsa dy personat e tjerë janë plagosur lehtë. Në vendngjarje makinat janë bërë copë e çikë, ku "Suzuki| është dëmtuar shumë në pjesën e djathtë të tij, pikërisht në vendin ku po rrinte edhe pasagjeri.

Sipas policisë, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

 • Loni: 01/08/2020 22:00

  Suzuki detyrimisht e ka pasur fajin sepse shum I vjeter burri huaj ne Timon... Pastaj ajo seri e mercedesit I ka frenat gjenerata e fundit me carbon qe mblidhet fraksion sekondash... Edhe Kan edhe nje sërë sensoresh qe ndalon edhe nuk marrin gaz. Ajo rruge eshte vdekje prurese sepse dalin si me qen ne bulevard nga tokat shtepite etj... Rruga me aksidentet me te medha ajo eshte aorta kryesore se ske ku kalon vend tjeter...

  Përgjigju
 • nana: 01/08/2020 15:10

  Nuk jam e kenaqur fare me cilesine , se nga jashte te marrin ne qafe , nuk kane shije , na turperuan duart , nuk dim cfare tju japim femijeve te vegjel, kungulli nje dite u fry nga njera ane dhe i doli gunga sa nje arre e fart , ne anet e tjera ishte normal, pse i thashe burrit se ka qene agronom, mblodji krahet se nuk donte te fliste ( aty ishin injektuat hormonet e shpejtesise se rritjes, e po dhe te kungulli ??? )Spo hame nje domate me shije ???!!! Shko ne pazar nje prerje kane ne zhvillim . Cfare do gatuajme ? ato prap bljejme....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sot 124 raste të reja me COVID- 19 dhe 4 humbje jete (VIDEO)