POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Aksident në Durrës, sapo zbritën nga urbani, i riu i përplas me makinë, vdesin vjehrrë e nuse (FOTO+VIDEO)

Një aksident tragjik është rregjistruar pasditen e kësaj të shtune në lagjen 17 të qytetit të Durrësit ku dy gra, vjehrrë dhe nuse janë përplasur për vdekje nga një automjet.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.17  të qytetit, në rrugën e ish. Kënetës ku drejtuesi ka humbur kontrollin e mjetit tip "BMË" AA 835 BD me të cilin po udhëtonte duke përplasur dy këmbesoret të cilat kanë gjetur vdekjen e menjëhershme.

Bukurie Cufaj 56 vjece dhe nusja e djalit të saj Sabije Cufaj 38 vjece sapo kanë zbritur nga autobusi që i merrte nga rrobaqepësia janë përplasur nga një automjet tip "BMË" që drejtohej nga një 22 vjeçar.  Bëhet e ditur se policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit 22-vjeçar dhe po heton për të zbardhur shkaqet e aksidentit. Ende nuk dihet, por dyshimet paraprake të policisë për ngjarjen janë se automjeti ka qenë me shpejtësi jashtë normave të lejuara.

Dy gratë që humbën jetën

Rruga ku ka ndodhur aksidenti nuk ka ndriçim dhe nuk ka mbikalime dhe jo pak herë janë rregjistruar aksidente me pasoja të rënda.

Viktima

Automjeti që aksidentoi për vdekje këmbësorët

 

b.xh./b.ha.
Komento

Komente

 • Miri: 16/01/2019 00:09

  Shoferi mu ne pidh te motres te shkojn, 33 metra kan shkuar viktimat svarr ne gjygj thot kam qen me 40 ne or.. Ja un I dal cdo makine me 40 ne or te theyn noj kemb ose dicka, e jo mos te hapen funerali te shikohen viktimat me sy fare!!

  Përgjigju
 • Altini: 13/01/2019 22:00

  Gjynah per kalimtaret e pakujdsshem dhe per ate djalin e ri qe do ha burgun sepse ajo rruga esht skandal fare nuk duket makina jo me njerzit dhe kalimtaret kalojn si delet skan pik kujdesi kam shpetuar dhe vet disa her pa shtypur kalimtaret dalin pa par rrugen fare.ngushellime familjes

  Përgjigju
 • Mirditor: 13/01/2019 11:11

  KUR NGET NJË MJET DUHET PËRQENDRIM , KUJDES, MOS ME PËRDOR PIJE ALKOLIKE ASNJË GOTË MOS ME PËRDOR CELULARIN APO RADION APO ME LARGU SYTË NGA TIMONI ËSHTË SHUME E RREZIKSHME MOS E NËNVLETSONI RREZIKUN MOS LËVISNI ME SHPEJTËSI JASHTË KUFIZIMIT QË LEJOHET. JETA E NJËRIUT VLEN SHUMË SKA MA KTHIM MBRAMSHT

  Përgjigju
 • CaBone: 13/01/2019 10:06

  O Fredi, pse aq gojnlig plako? Te fmit jo te lutem. As nje fmi ska faj se cfar pjellurie mund te ket si baba, te gjith fmit e botes jan te pafajshem. Me pak urrejtje vlla dhe me shum dasshuri vlla dhe bota do ishte me ndryshe.

  Përgjigju
 • Kafsha: 12/01/2019 21:50

  Shiko gjith ata sehirxhinj injorantë si ne vendet arabe.....ngordhën per pak sehir!

  Përgjigju
 • Fredi: 12/01/2019 21:48

  Nuk ka vend ne bote ku njerezit te vriten perdite nga aksidentet rrugorë. I shikojne dhe degjojne keto gjera qeveritë tona qe i q.... nënën ketij vendi? E kemi thene sa here qe pas 90-ës, u shtrua vetem asfalti dhe kjo beri qe te rritej shpejtesia e makinave por nuk u moren masa per mbrojtjen e kalimtareve se ndryshe nuk do vdisnin njerez perditë. Sa keq.....o plera qeveritarë pagofshin femijet tuaj!

  Përgjigju