Aksioni i protestës/ Basha mbledh nesër aleatët, pritet marrëveshje me partitë e vogla

Lulzim Basha gjatë një takimi me aleatët

Opozita po diskuton ende teknikalitetet e protestës së 16 shkurtit e paralajmëruar radikale dhe masive përpara Kryeministrisë në orën 11:00. Burime pranë PD saktësojnë se të hënën kreu i PD, Lulzim Basha do të zhvillojë një takim në selinë blu me krerët e partive aleate, ku mësohet se do të diskutohet për masat në funksion të organizimit të protestës por po ashtu do të diskutohen dhe pikat kryesore dhe parimet për një marrëveshje me shkrim mes tyre.

Protesta e 16 shkurtit po merr çdo ditë e më shumë vëmendje. Por ka një mister rreth saj, pasi asgjë nuk ka dalë në publik se çfarë do të ndodhë, përveç asaj që Basha thekson në takimet me njerëzit këto ditë në rrethe, që nuk do të ketë fjalime. Aleatët e PD deri tani janë shprehur pro kësaj proteste, ku më të zëshmit kanë qënë LSI dhe PDIU. Një gjë është e njohur, të gjithë faktorët opozitarë bashkohen në atë që, Rama duhet të largohet dhe vendi duhet të bëhet gati për zgjedhje të reja politike, me një qeveri tranzitore.

Po nesër, në këtë takim, sipas burimeve opozitare, do të diskutohet mbi një draft për një marrëveshje me shkrim mes PD dhe aleatëve. Ende nuk dihen detaje dhe cfarë përmban dokumenti. Dhe nuk dihet se si do të afrohen aleatët në një qëndrim, kur disa prej tyre janë shprehur se kanë kundërshti në jo pak pika me PD, sic është përshembull sistemi zgjedhor. Po një pikë nevralgjike e dakordësimit me aleatët, është ajo e kandidatëve për bashkitë dhe ndarja e zonave, duke qënë se sic thonë burimet, pas protestës, PD dhe opozita mund të nisin me shpalljen e emrave./mapo/

 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento

Komente

 • xxx: 11/02/2019 19:26

  O Bash me ate qe ke ti ne krah nuk merr pushtet per 100 vjet une demokrat jam vote ste jap kurr.

  Përgjigju
 • Rruqja: 11/02/2019 09:51

  U mblodh HAJDUTERIJA se si te veprojn per te shpetuar pasurine e tyre .dhe ngrejn cmimin per diten e prtested dhe shtojn dhe nje pilaf mbas paces per cdo protestues . Mbledhjen e drejton DASHI I PJONCIT DHE NARDI KIU FIU .

  Përgjigju
 • xxx: 11/02/2019 09:31

  Keta jane e ardhmja fantastike e viteve 2100

  Përgjigju
 • Si mund te protestosh perkrah Bashes/Mones/Mediut? Perkrah vrasesve!: 11/02/2019 09:00

  Keta skane as turp, as fyture, as moral. Serish deshtimi i rradhes. Kush del ne proteste per keta Legena, nuk eshte shqiptar por serb e grek! Si me kerkon mua Basha/Mona/Mediu te dal ne proteste kur keta i kane duart me gjak shqiptari, dhe kan mbushur xhepat me para e flori te vjedhur nga pronat e shqiptareve? Kurren e Kurres, edhe sikur Rama te beje shume me pak se cka bere deri tani, te pakten eshte shqipar-dashes dhe nuk i ka duart me gjak! Por ajo cka bere Rama ne keto 5-6 vite, nuk e ka guxuar kurr-kush. Me e mira ska ardhur akoma!

  Përgjigju
  • CaBone: 11/02/2019 11:20

   Bravo. Pikes i ke ren dhe per mua. Respekte se me kurseve fjalet

 • Mala: 11/02/2019 08:47

  Kryewsorja eshte ZMonika me dfilxhan dhe Shihi me goten e rakise.Noken e gjen udhes kah Mirdita-Kalimashi diku e Mediu te prit me salon ne Gerdec.

  Përgjigju
 • Shqipja: 11/02/2019 01:38

  Vetem me kete fotografi me keta lloj plerash, up pu uuuuuu pu Vetem te na jete pjerdhur truri tu besojme lulshit, Mona ....dash pa brire .....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Me maskë dhe kallashnikov, Ora News 'blindohet' nga Policia