Aktivizohet vatra e zjarrit në masivin pyjor të fshatit Raboshtë të Lezhës, flakët i afrohen banesave! E pamundur ndërhyrja nga zjarrfikësit për shkak të terrenit malor

LEZHË- Vijon të jetë aktiv zjarri i rënë në masivin pyjor të fshatit Raboshtë në Kallmet të Lezhë, ndërsa flakët i janë afruar edhe banesave. Bëhet me dije se zjarri ka 'zaptuar' një sipërfaqe mjaft të gjerë, ndërsa ndërhyrja nga zjarrfikësit është e pamundur për shkak të terrenit të thyer malor.

Zjarrfikësit janë vendosur në afërsi të zonave të banuara, për të mbajtur nën kontroll situatën. Nuk dihet ende nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm, sikurse shumica e zjarreve që u regjistruan gjatë kësaj vere në vend, duke djegur hektarë të tërë.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E Djathta Ekstreme, Kosova dhe opozita Berisha e opozitës Basha