Aktorë dhe studentë të pranishëm në protestën masive të Beogradit, kërkojnë largimin e Vuçiç (VIDEO)

Aktorë dhe studentë të pranishëm në protestën masive të Beogradit, kërkojnë largimin e Vuçiç (VIDEO)

Në orën 18:00 të ditës së sotme në Beograd të Serbisë është mbajtur protesta e pestë kundër dhunës, duke iu referuar masakrave që tronditën kryeqytetin ku u vranë 18 persona. 

Dhjetëra mijëra qytetarë, mes tyre aktorë dhe studentë kanë kërkuar dorëheqjen e presidentit aktual, Aleksandër Vuçiç. Në protestë u lëshua në ajër një poster me imazhin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe me shkrimin “Vuçiç ik”. Gjithashtu disa protestues mbanin në duar edhe fotografinë e politikanit të ndjerë nga Kosova, serbit Oliver Ivanoviq, i cili u vra vite më parë në Mitrovicë.
 

 


Lajmi kryesor:

Protesta në Beograd për masakrat në 2 shkolla, Vuçiç kërcënohet me varje (FOTO)


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Manchester City është 'makineri' perfekte, Alvarez i tregon klasin botës! Leipzig s'i bën ballë (VIDEO)

Manchester City është 'makineri' perfekte, Alvarez i tregon klasin botës! Leipzig s'i bën ballë (VIDEO)