Aktorja e humorit denoncon punonjësin e policisë në rrjete sociale: Ruhuni se keni efektivë që kërkojnë me 'gjujt' në orar të punës

Aktorja e humorit denoncon punonjësin e policisë në rrjete sociale: Ruhuni se keni efektivë që kërkojnë me 'gjujt' në orar të punës

Delinda Disha

Aktorja e humorit Delinda Disha pretendon se një polic që e ndaloi për ta gjobitur, guxoi edhe ta ngacmonte. Në një postim në Instagram thotë se efektivët nuk respektojnë uniformën dhe kaloi kufijtë e komunikimit.

 “Ruhuni o gra, vajza, nëna, motra se sot keni në qarkullim një polic që përveç gjobës ju bën dhe si kodosh…. Eh kur do dhe polici në orar të punës të gjuaj për laraska. Drejtoria të marrë masa për policët që shkelin etikën e punës dhe kalojnë kufinjtë e komunikimit, nuk respektojnë uniformën”, shkruan Delinda e cila më pas ka marrë shumë mesazhe të vajzave që janë gjendur në të njejtën situatë.

Njëra i thoshte se polici që i vuri gjobën nuk hezitoi ta gjente në Instagram dhe t'i bënte 'follow'.

Postimi në Instagram

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Rama i dha një tjetër shans, Gledian Llatja: Besimi i dhënë nga PS nxitje për të vijuar transformimin e Elbasanit

Rama i dha një tjetër shans, Gledian Llatja: Besimi i dhënë nga PS nxitje për të vijuar transformimin e Elbasanit