POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Aktorja mjaft e dashur për shqiptarët në zi, kanceri ‘i merr’ nënën

Aktorja Hande Erçel

Aktorja turke Hande Erçel e cila u bë e njohur për shqiptarët në rolin e saj si Hayat në telenovelën “Jetë” ka humbur nënë e saj. Faqja turke “Haberler.com”, shkruan se Aylin Erçe u nda nga jeta mëngjesin e sotëm.

Nëna e aktores turke po trajtohej nga kanceri por fatkeqësisht nuk e fitoi dot betejën me sëmundjen e rëndë. Ajo ishte përkeqësuar javën e fundit të vitit 2018, dhe Hande ishte shprehur edhe nëpër intervista se sa keq ndihej për nënën e saj.

Aktorja Hande Erçel dhe nëna e saj Aylin 

fl.mi.
Komento