Akuzat e Salianjit se doli në përgjimet e Taçit, Braçe: Pres të përfundojnë hetimet dhe ta padisë në gjykatë! Fal betejën politike, jo 'vrasjen' me pagesë  

Erion Braçe ka folur për përplasjen që pati në Kuvend me deputetin e PD-së Ervin Salianji, i cili e akuzoi se kishte dalë në përgjimet e policisë italiane për dosjen e Rezart Taçit duke lënë të kuptohet se do e padisë për shpifje. Në Repolitix, Braçe tha se ai nuk është takuar kurrë me Rezat Taçin dhe se mund të falë betejën politike por jo 'vrasjen me pagesë' që iu bë në Kuvend. Ai tha se pret që SPAK të mbyllë hetimet që të shkojë në gjykatë për ta paditur Salianjin.

"Unë mezi pres që të mbyllet hetimet e SPAK dhe prokurorisë italiane dhe më pas të shkojë në derën e gjykatës. Unë fal betejën politike, por jo vrasjen me pagesë në mes të parlamentit dhe ajo që u bë atje ishte "vrasje me pagesë". Unë nuk s'e kam takuar kurrë në jetën time Rezart Taçin", tha Braçe   

Dosja Taçi ku ai dhe kunati e turpëroja e tij dolën nga përgjimet se pastronin paratë e 'Cosa Nostra" solli përplasje në Kuvend mes Braçes e Salinajit ku u desh ndërhyrja e gardës që të mos shkonte në konfrontim fizik.

Salianji iu drejtua Erion Braçes duke i thënë nëse është ai zv.kryeministri që ka dalë nga përgjimet në Itali për çështjen e biznesmenit Rezart Taçi. Por kjo ka sjellë acarimin e Braçes i cili tha se Salianji është shpifës që paguhet me para cash për të bërë këtë gjë. 


Lajmi kryesor:

Repolitix/ Braçe kritika Ramës: S'mjafton t'i takosh fermerët 30 minuta, por të futesh në 'lëkurën' e tyre! Qeveria të ndërhyjë për të mos rritur gazin siç bëri me energjinë


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

S’kanë fund ‘atentatet’ për vrasjen e Vuçiç/ Një ditë pasi Shesheli akuzoi Gjukanoviç, qeveria serbe zbulon planin tjetër për eliminimin e presidentit