Alarmi i rremë për bombë 'ngre në këmbë' Policinë në Shkup, evakuohen disa institucione dhe bllokohen rrugët në qendër të qytetit! Situata rikthehet në normalitet pas disa minutash

Një alarm për bombë në qendër të Shkupit ngjalli jo pak frikë e panik mbrëmjen e sotme, duke bërë që të evakuohen një pjesë e institucioneve si Teatri Kombëtar, Prokuroria Publike e Ministria e Punëve të Jashtme si dhe u bllokuan disa rrugë pas vendosjes së perimetrit të sigurisë.

Duket se alarmi ishte i rremë, teksa situata u rikthye në normalitet pas disa minutash, ndërsa Ministria e Brendshme i kërkoi qytetarëve që të mos panikosen pasi situata është nën kontroll.

Ministria e Punëve të Brendshme informoi se masat u ndërmorën pas një denoncimi për një sulm të mundshëm. Pas kontrolleve të imtësishme rezultoi se alarmi ishte i rremë, teksa Ministria thekson se po merren të gjitha masat për të gjetur personin që ka shpërndarë këtë informacion duke shkaktuar panik te qytetarët.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Berisha-Meta, aleatët kryesorë të Putinit në Shqipëri?! Fakte dhe rrethana