Aleanca për Teatrin çon peticionin në Korçë, qytetarë e politikanë i bashkohen thirrjes

Aleanca për mbrojtjen e teatrit është zhvendosur ditën e sotme në Korçë dhe në Pogradec, ku qytetarët kanë firmosur peticionin. Në peticion Aleanca për teatrin kërkon rindërtimin e tij aty ku ishte dhe ashtu siç ishte të Teatrit kombëtar.

Ishin të shumtë qytetarë por dhe disa politikanë të PD e LSI, i janë përgjigjur thirrjes së aleancës për të firmosur peticionin, që u mbaj para hyrjes së teatrit “Andon Zako Cajupi".

Më herët ata kanë qenë edhe në Durrës, Shkodër, Elbasan, Kukës për të firmosur peticionin për të cilin Aleanca për Teatrin është shprehur se do ta çojë në të gjithë Shqipërinë.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento

Komente

 • papagalli: 02/06/2020 00:55

  pse nuk bete peticion per kete teater qe sot po ju digjet xhani kur e kthyet ne salle lojrash ku luhej bingo lloto e lojra te tjera

  Përgjigju
 • Arli D: 02/06/2020 00:23

  Miltantet e PD-LSI na i shisni si qytetare,ikni ore pirdhuni...lol

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kanye West do të kandidojë për president të SHBA-së, kundër presidentit Trump