Allegri në prag shkarkimi, Juve kontakton Conten

Allegri në prag shkarkimi, Juve kontakton Conten

Antonio Conte

Allegri te Juventus është në prag shkarkimi dhe 'Zonja e Vjetër' po mendon zëvendësimin pas fillimit të dobët të sezonit në Serie A dhe në Ligën e Kampionëve.

Mediat italiane shkruajnë se Conte është i hapur për t’u rikthyer në klubin të cilin e kishte drejtuar me sukses në periudhën 2011-2014 dhe këtë mund ta bëjë pasi të përfundojë ky sezon.

E nëse e shkarkon Allegrin, Juve mund ta marrë një trajner të përkohshëm deri në fund të sezonit. Por, nëse e angazhon trajnerin Thomas Tuchel, siç ka nisur të spekulohet, atëherë mund të bie në ujë opsioni Conte.

K.T./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se aksioni për konfiskim është zgjidhja e duhur për ndërtimet pa leje?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës