'Alo, Edi jam'! Qytetari: Jam në oborr! Rama: Futu brenda shpejt....(VIDEO)

Kryeministri Edi Rama edhe gjatë telefonave që u bëri qytetarëve që kanë shkruar në platformën e bashkëqeverisjes për problemin që kanë u kanë kërkuar që të mos dalin  nga shtëpia, ku nuk kanë munguar batutat.

Biseda e kryeministrit me qytetarin
Edi Rama: Të marr se ke shënuar arsye ekonomike këtu, më thuaj cfarë problemi ke
Qytetari: Unë banoj në Rrushkull të Durrësit, në Sukth, se jam pak jashtë
Edi Rama: Ore ca bën jashtë, në këtë orë, sa e ke orën?
Qytetari: Jam në oborr
Edi Rama: Futu brenda të lutem. Aman mor burrë si do ju mbroj unë juve nëse ju nuk mbroni veten
Qytetari: Faleminderit, faleminderit.
Edi Rama: Fol tani
Qytetari: Në shtator tërmeti më dëmtoi shtëpinë, ndërsa në 26 shtator ma shembi. Bashkia erdhi vetëm një herë dhe më thanë që nuk do të jetosh këtu. Kërkova çadër nuk më thanë, kam fjetur në garazh të makinës.
Edi Rama: Sot brenda ditës ose natën do të sjellin çadrën, por shtëpinë do ta bëjmë te re më të fortë
Qytetari: Jam me shtëpi me qira për momentin
Edi Rama: Po thuaje këtë, po ca do, çadrën?
Qytetari: Po e dua çadrën
Edi Rama: Do edhe çadër edhe shtëpinë me qera? Çfarë do?
Qytetari: Ndihmë. Bashkia asnjë ndihmë. Dëgjo, bijnë ca njerëz që prishin imazhin e PS-së
Edi Rama: Po lerë partinë, nuk të kam marrë, ca partishë....


Lajmi kryesor:

'Alo, Edi jam'! Rama merr në telefon qytetarët për hallet: Futuni brenda shpejt! Biznesi i vogël i merr lekët në fillim të prillit (VIDEO-Batutat)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?×

Lajmi i fundit

John

Sot shi, por mësoni se si do të jetë moti për ditën e nesërme