Amaneti i fundit i Gent Demaliaj…

Vokalisti i grupit “Djemtë e Detit” Gent Demaliaj është përcjellë për në banesën e fundit gjatë ditës së djeshme.

Nderimet dhe homazhet e fundit i janë dhënë këngëtarit të njohur në ambjentet e RTSH, ndërkohë në media është publikuar edhe pengu i tij i fundit.

Sipas tyre Demaliaj kishte përfunduar një këngë kushtuar babait të tij, por nuk arriti ta këndonte.

Ai e la këtë këngë amanet që dikush tjetër ta këndonte.

Demaliaj ndërroi jetë në moshën 40-vjeçare pasi vuante nga një sëmundje e pashërueshme.

gent demaliaj

Redaksia Online
(Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?×

Lajmi i fundit

John

Shijoni rrezet e diellit në plazh, ja parashikimi i motit për sot