Ambasadorët amerikanë të Ballkanit Perëndimor takohen këtë javë me liderët e DASH, zbulohet fokusi i bisedimeve

Ambasadorët amerikanë të Ballkanit Perëndimor takohen këtë javë me liderët e DASH, zbulohet fokusi i bisedimeve

Ambasadorja Yuri Kim me homologët

Ambasadorët amerikanë të Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi, Serbisë, Bosnje-Hercegovinës dhe Kroacisë do të takohen me liderët e Departamentit të Shtetit këtë javë për të diskutuar prioritetet në Ballkanin Perëndimor.

Në fokus të bisedimeve do të jenë bashkëpunimi rajonal dhe integrimi, që është më i rëndësishëm se kurrë.

Këtë e bëri me dije ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim përmes një postimi në Twitter. Në fotografinë që ka shpërndarë, Kim shfaqet e buzëqeshur pranë homologëve të saj ndërsa pranë mes tyre është edhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Idreks: 24/06/2022 22:16

    Drejtuesit e vertet te vendeve ballkanike, ata te cilet ne hije terheqin fijet e kukullave te pushtetit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Shkolla 'Kiço Blushi' gati në shtator, Veliaj:  I jep zgjidhje kërkesës së prindërve! '5 Maji' është kthyer në një kantier transformimi

Shkolla 'Kiço Blushi' gati në shtator, Veliaj:  I jep zgjidhje kërkesës së prindërve! '5 Maji' është kthyer në një kantier transformimi