Ana tjetër e tifozëve të Lazio-s, banderolë mbështetesë në Olimpico: Forca Hysaj!

Pas shumë ditëve përplasje dhe peripeci më në fund sinjale paqeje mes Elseid Hysajt.

Mediat italiane shkruajnë se disa tifozë të Lazio-s kanë shkruar një banderolë mbështetëse për futbollistin shqiptar, që ditët e fundit ka qenë nën sulmuesin e vazhdueshëm të ultrasve të djathtë, për shkak të këngës ‘Bella Cao’ që mbrojtësi këndoi në prezantimin para shokëve të rinj të skuadrës.

‘Daje Hysaj’, ose ‘Forca Hysaj’ është shkruar në banderolën për futbollistin shqiptar. Në këtë formë tregohet se ka edhe një pjesë të tifozëve të Lazio-s që e kuptojnë se qëllimi i futbollistit ishte vetëm një rit kur dikush i ri vjen në skuadër dhe asgjë më shumë.

Kënga ‘Bella Cao’ i dedikohej partizanëve, ndërsa ultrasit e Lazio-s janë të deklaruar si fashistë.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kërkohet certifikata e vaksinimit për tu futur në bare e restorante?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ursula von der Lyen: Shqipëria i ka kryer detyrat, tani BE të veprojë! Ky është borxh që ia kemi rinisë shqiptare