Angli/ Kultivoi drogë më vlerë 50 mijë euro, dënohet shqiptari me 1 vit burg pasi u kap në 'shtëpi bari'

Angli/ Kultivoi drogë më vlerë 50 mijë euro, dënohet shqiptari me 1 vit burg pasi u kap në 'shtëpi bari'

Eridon Hasanpapaj, 22-vjeçari i dënuar në Angli

Gjykata angleze ka dënuar me 1 vit burg Eridon Hasanpapaj, 22-vjeçarin shqiptar, pasi  u kap duke kultivuar kanabis në një "shtëpi bari" në Angli e cila kapte vlerën e 50 mijë eurove.

Kur policia kontrolloi ambientet ku kultivohej kanabisi, gjeti dy dhoma gjumi në katin e sipërm të ndërtesës të pajisura me ndriçim, ventilatorë dhe kohëmatës, ndërsa sahati i energjisë elektrike ishte hequr duke e vjedhur energjinë elektrike. Policia e gjeti të vetëm 22-vjeçarin.

Hasanpapaj i tha Gjykatës se ishte i detyruar të punonte në ndërtesën ku rritej kanabis, pasi u kishte para borxh personave që e kishin ndihmuar për ta sjellë ilegalisht në Angli dhe e vetmja mënyrë që t'ua shlyente borxhet ishte të punonte me drogë. 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ca bohet: 22/05/2022 17:15

    Lejeni mer cunin te paguaj leket e kamionit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Ylli Pata: Sulmet ndaj Kokalarit e Këlliçit, përse shpërtheu 'lufta civile' në Foltore?