Armë me 125 fishekë me vete, kaloi aeroportin në SHBA e Angli dhe u kap në Rinas! Nisin hetimet, si i shpëtoi kontrolleve! Kërkohet bashkëpunimi me FBI dhe NCA angleze

51-vjeçari Renato Hajmeli u arrestua 4 ditë më parë në Rinas pasi është kapur me armë zjarri pistoletë dhe 125 fishekë në valixhen e tij. Burime të Report Tv nga Prokuroria bëjnë me dije se në organin e akuzës po vijojnë hetimet dhe për këtë është kërkuar edhe bashkëpunimin i autoriteteve te huaja.

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë po kryen hetime, të nisura pas arrestimit në flagrance të shtetasit Renato Hajmeli, i cili ka udhëtuar nga Hjuston me tranzit në Luton Angli dhe destinacion final Tiranën.

Pikëpyetja e madhe e autoriteteve por që pritet që të sqarohet edhe pas bashkëpunimit me FBI-në amerikane dhe NCA angleze është se si ka mundësi që një armë e tillë nuk është pikasur nga autoritetet në Aeroportin e Hjuston në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe atë të Lutonit në Mbretërinë e Bashkuar.

Renato Hajmeli

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Shkodran: 18/01/2022 21:58

  E kanë lënë vetë të kalojë! Arma ka qenë e sigurt se ka qenë në bagazhet poshtë në barkun e avionit dhe jo në pjesën e pasagjerëve! Kështu ky miku ha akuzë trafikimi të armëve dhe jo armëmbajtje pa leje...

  Përgjigju
 • Iris: 18/01/2022 00:19

  Nuk duhet hetuar vetem kjo,duhet hetuar pse po vinte i armatosur ne Shqiperi dhe mos e besoni kur te thote /per vetembrojtje/.Sa per faktin qe eshte nisur nga Hjuston,duhet thene qe Texas eshte nje nga shtetet me armedashese,por edhe pse mund t'a kete me leje,prape eshte krim federal.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë