‘Arratiset’ drejt qytetit të gurtë, Kim viziton Gjirokastrën! Bëhet pjesë e një dasme

Ambasadorja amerikane Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim si çdo të diel është “arratisur” nga zhurmat e kryeqytetit drejt qytetit të gurtë, Gjirokastrës.

E veshur sportive, Kim duket se ka shijuar bukuritë që të ofron qyteti antik shqiptar nga i cili ka publikuar edhe disa fotografi.

Ambasadorja siç mund të shohim edhe nga pamjet e publikuara, ka vizituar edhe kalanë e qytetit ë të cilin është takuar dhe fotografuar me disa qytetarë.

“Unë e dua Gjirokastrën”, shkruan ajo në rrjetin e saj social Instagram.

Ndërsa ajo ka ndaluar të bëjë edhe një fotografi me një nuse.

J.GJ./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mero Baze: Pse Berisha është braktisur nga deputetët e Veriut të Shqipërisë?