Arrestohet 49-vjeçari në Dibër, qëlloi me kallashnikov pas sherrit me bashkëfshatarin për çështje pronësie

Arrestohet 49-vjeçari në Dibër, qëlloi me kallashnikov pas sherrit me bashkëfshatarin për çështje pronësie

Foto ilustruese

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia e Dibrës pasi kërcënoi bashkëfshatarin për motive pronësie.

Ai u kap pas njoftimit se në fshatin Vrenjt, kishte qëlluar me armë zjarri kallashnikov në ajër, për të kërcënuar bashkëfshatarin e tij.

49-vjecari i identifikuar me inicialet A.F., u arrestua në fshatin Vrenjt pas konfliktit me 25-vjeçarin M.F., për çështje pronësie.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në aksin Pogradec-Qafë Thanë, furgoni devijon nga rruga dhe përmbyset

Aksident i rëndë në aksin Pogradec-Qafë Thanë, furgoni devijon nga rruga dhe përmbyset