Këngëtarja Fjolla Morina arrestohet në kufi me dy armë, rrezikon 20 vite burg

KUKËS- Këngëtarja e njohur shqiptare që banon në Kosovë, Fjolla Morina është arrestuar ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar në Morinë, ndërsa po tentonte të hynte në territorin shqiptar me dy armë zjarri me vete.

Përveç saj janë arrestuar edhe dy personat të tjerë që po udhëtonin me të. Këngëtarja me banim në Prishtinë po udhëtonte me  F.M., 29 vjeç, banues Bresalc, Kosovë dhe F.S., 29 vjeç, banues për Belgjikë.

Policia ka gjetur në makinë tip "Audi" me të cilin po udhëtonin  një pistoletë tip "Zoraki", 23 fishekë luftarakë dhe një pistoletë tip çakmak. Akoma nuk dihet se përse këngëtarja po udhëtonte me armë zjarri me vete në makinë dhe se çfarë lidhje kishte me dy personat e tjerë të paidentifikuar. Sipas policisë, arrestimi i tyre u bë për veprën penale "Trafikimi i armëve dhe i municionit", ndërsa materialet do t'i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.

Ende nuk ka një deklarim të Morinës për policinë shqiptare ndërsa  Report Tv mëson se gjatë shoqërimit për në qelitë e policisë Kukës ajo nuk ka bërë rezistencë. Pak ditë më parë mësohet se Fjolla Morina nga Shqipëri shkoi ne Kosove, dhe hyri përsëri  në  Shqipëri, kësaj here e  armatosur.

Ajo dyshohet për trafik armësh e municionesh ndërsa pritet që gjykata e Kukësit të vendos të hënën masën e sigurisë për këngëtaren kosovare. Morina nuk prangos e vetme pasi me të u arrestuan edhe dy shtetas F.S dhe F.M përkatësisht 29 vjeçar nga Kosova.

Sipas kodit penal  trafikimi i armëve të zjarrit si në rastin e Morinës për të cilën policia e akuzon për krim të kryer në bashkëpunim rrezikon nga 10 deri në 20 vite burg.

Makina tip Audi Q7

 

Këngëtarja bukuroshe , para 4 ditësh mori si dhuratë një makinë të tipit “Audi Q7, një ndër më të shtrenjtat e kohëve të fundit, ndërsa nuk dihet se kush fshihet pas kësaj dhurate super të shtrenjtë. Fjolla Morina është një ndër këngëtaret më të pëlqyera për publikun shqiptar dhe Diasporën.

Armët e sekuestruara

Ligji për të cilën rrezikon Fjolla Morina

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:54
Pse shkoi Fjolla Morina në Spitalin e Kukësit? Zbulohet e vërteta dhe arsyeja e udhëtimit drejt Tiranës

Këngëtarja e njohur Fjolla Morina është arrestuar ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar në Morinë, ndërsa po tentonte të hynte në territorin shqiptar me dy armë zjarri me vete.

Mësohet se Fjolla Morina nuk ka shkuar në spitalin e Kukësit për arsye se është ndjerë keq, por sipas ligjit femrat që janë paraburgim pas arrestimit për vepër penale duhet t'i nënshtrohet një kontrolli mjekësor për të ditur gjendjen shëndetësore, si për shembull mos është shtatzëne apo sëmundje të tjera, që do të thotë se është shumë mirë me shëndet.

Sipas informacioneve për Report Tv, destinacioni i këngëtares ka qenë fillimisht në Tiranë e më pas për të shkuar në Ulqin për realizimin e një klipi të ri.

Mësohet se për realizimin e klipit do të qëndronte rreth një javë në Shqipëri.

Pritet që ditën e hënë ose të martën, t'i caktohet masa e sigurisë. Sipas kodit penal trafikimi i armëve të zjarrit dënohet nga 10 deri në 20 vite burg. 

Ora 14:51
Jeta luksoze e Fjolla Morinës, nga makina Audi Q7 e deri tek armët në videoklipe
1 / 13
2 / 13
3 / 13
4 / 13
5 / 13
6 / 13
7 / 13
8 / 13
9 / 13
10 / 13
11 / 13
12 / 13
13 / 13

Fjolla Morina është një ndër këngëtaret që gjithmonë ka rënë në sy për jetën luksoze dhe videoklipet e shtrenjta. Në shumë vidoeklipe ajo ka dalë edhe me armë zjarri, duke nënkuptuar se është fanse e tyre. Veshjet e saj ekstravagante në jetën  e përditshme por edhe në videoklipet e saj muzikore tregojnë se ajo pëlqen ekstravagancën dhe ekstremitetin.

 

 

E.D./D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Universitetet mësim online dhe mbyllen konviktet, ju duket i drejtë vendimi i Komitetit të ekspertëve?

Komento

Komente

 • Toli: 20/09/2020 22:05

  Ti duhet t ishe fut brënda ngaher,ti je thjesht puntorja e xhino kusarit

  Përgjigju
 • Mone: 20/09/2020 17:03

  Bravo t qoft!!! Vazhdoe biznesin e xhinos se aty e ke vëndin dhe ti...

  Përgjigju
 • Maxhun: 20/09/2020 15:45

  Fjolla asht njish... mendi ne rastin me te mire kemi Isa Boletinin me dy alltia,,, edhe fjolla me dy deri tani... Ka shpresa me e thy rekordin e armembajtjes sepse ISA ka dek,,, jepi fjolla se me sa di un ti je per te tana perveç se me kendu... je duke u trajnu per te ardhmen kur te lan organet seksuale me te cilat han buk,,,(FOR NOW) Forca fjolla se fjoll ka me t'shku,,, again for now... Tung b*thmadhe

  Përgjigju
 • Ping pong: 20/09/2020 15:04

  Jam aty une te çelia nese mer denim fishek bythen do ia bej

  Përgjigju
 • Gashi: 20/09/2020 04:33

  Po kjo gjith ate

  Përgjigju
 • Iris: 20/09/2020 01:42

  The new Bond girl! Kjo duket e punuar lart dhe e konsumuar poshte.Gjykatesi qe do ti bjere shorti per ceshtjen e kesaj do jete me shume fat ,nje milion $ + EKSTRA SERVICE si compliment.Jo te gjithe gjyqtareve u bie nje llotari e tille.

  Përgjigju
 • A. N.: 19/09/2020 22:39

  Ajo quhet armembajtje pa leje si rregull. Nuk e kap trafiku per 1 ose 2 pistoleta ate.

  Përgjigju
  • B. C: 20/09/2020 10:58

   O A.N-ja po kalove kufirin e nje shteti quhet trafik nderkombetar armesh dhe municionesh jo armemnajtje pa leje,lexoji mire ligjet

  • Ariu: 20/09/2020 08:49

   Pa provoje ti te te kapin duke kaluar kufirin, e shife nese quhet apo jo trafikim, mbase te ta shqyejne zamzallen!

 • sdini: 19/09/2020 22:00

  testi shtatzanise eshte proc, standarte e policise per cdo femer qe arrestohet/ndalohet. Sa per nenin ja keni fut kote sepse ska pasoje te rende

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 19/09/2020 21:57

  Ore a u denu dhe sa vjet I dhane se duke lexu komentet njeri thote bug dhe tjetri thote e pafajshme. Rendesi ka qe policia po bon punen qe paguhet per te bere. Youtube duhet te heqe keto kenge me imazhe armesh qenprovojne vecsey dhune dhe krim.

  Përgjigju
 • FATMIRI: 19/09/2020 21:30

  KETO KARAKURVAT SI PUNA E KESAJ QE BEJN JETE LUKSI PA PUNUR NJE DITE DHE QE BREDHIN HOTELEVE ME MAKINA LUKSOZE NORMALE QE DO MEREN ME TRAFIK ARMEDH DHE DROGE

  Përgjigju
 • lol: 19/09/2020 21:10

  Jashaaa silikoniiii silikoniiiii

  Përgjigju
 • Tosi: 19/09/2020 20:53

  Azisje e madhe, hardallosje, si do rrije pa e bo se kjo eshte mesuar me ngrejte komet pernate, zoti ja ruajt mend e kokes se vallahi si jane mesuar keto kengetaret pernate tallava, harem, gazel ,seks ,

  Përgjigju
 • Ojna: 19/09/2020 20:51

  Po noi derr fallco a kishte me vete ne cant kur e kontrollun ahhaahhahah

  Përgjigju
 • Hera 2: 19/09/2020 19:51

  Po kjo edhe heren e kaluar u perfol se ata qe u paten sheshiar ne plumba ne autostrade ime ate audin RS8 ishte i dashur kesaj eskortes. Super kriminel. i boni edhe keng te ndjerit..... ishallah e fusin brenda keto kurva qe percojne imoralitet ne keng, ne instagram dhe ne jeten vulgare qe bejne

  Përgjigju
 • Ta gezosh audin qir7: 19/09/2020 19:46

  Kshu eshte kur puno per nacut ka dhe sakrifica, o do hash hajdarin o do bosh ene noi pisllik se nacut do bojne lek,hajt me shnet andej nga burgu,mos harro sapunin me vete se ska lubrifikant te shtrenjte aty

  Përgjigju
  • robi: 20/09/2020 07:04

   Kesaj Fjolles se e lehte nga trute si fjolle bore eshte i punon mendja vetem tek ai seni, vetem ne gjume kjo eshte normal bile dhe ne gjume sheh endrra si mundet me e bo nje dyshe, kenget gjithe seks te pista, njerez te urryer ne publik. Si do ja boje kjo pa seks nje zot e di , eshte njelloj si me ja heq papritur drogen nje te droguari. Zoti e ndihmofte se shale perpjete pernate per nja 12 vjet ka majt thate.

 • aman aman: 19/09/2020 19:23

  Opaaa ca thame me pare ....Fjolla u trondit shume se nuk e dinte q kish arme n makine dhe ka perfunduar ne spital.

  Përgjigju
 • Tirona: 19/09/2020 18:51

  .....dhe me armatimin e kesaj qe i vjen era sh*re do te mbuloheshin me te zeza Nenat e shkreta.

  Përgjigju
 • vlora: 19/09/2020 17:33

  Nesr :Armet qe u gjeten ne makine ishin per nje klip me leje ose varianti tjeter armet ishin te shoqeruesve te saj e kjo nuk dinte gje

  Përgjigju
  • Pjeter: 19/09/2020 19:53

   "Videoklipe" e "nuk dinte gje",esht pak si shume si justifikim,ja gjeten ne cante!!!, Eshte shume me afer te vertetes dyshimi qe trasportonte arme per dike tjeter,dhe duke qene Fjona Morina,ka menduar,"HAJT MO SPO ME KONTROLLON KUSH SENDET PERSONALE",ja qe i ndodhi e kunderta.Keta personazhet e spektaklit,nuk jane hera e pare qe kapen me trafiqe,edhe Liljana Kondakçi ose siç e quanin grupi ku bente pjese "mamaja",eshte kapur,dhe madje beri dhe burg disa kohe ne Itali.

 • Bajoneta: 19/09/2020 17:26

  Futeni nga burgu burrave

  Përgjigju
 • Vicidoli: 19/09/2020 16:51

  Armet i mba robi me mbrojt erzin nderin familjen kanunin Kurrgje nuk i bani cikes se Malsise

  Përgjigju
 • bolo: 19/09/2020 15:24

  ku po shkon ooo ti boloo bolooo

  Përgjigju
  • O bolo: 19/09/2020 15:56

   Hahahahahhahaah sa kam qesh o bolo bolo hahahahahahahhaahahahha i papam

 • spineli12pond: 19/09/2020 15:22

  kush e puno ket kardinolin me?

  Përgjigju
 • geri: 19/09/2020 15:07

  Personazhet e show bizit shqiptar jane ne qender te cdo skandali. Ne cdo vrasje bandash narkotikesh kengetaret shqiptare jane te perfshira. Bejne jete luksi dhe karriere permes parave te trafikanteve dhe krimineleve. Ju bej thirrje ti injoroni dhe bojkotoni keto krijesa te ulta!

  Përgjigju
  • AltinTop: 19/09/2020 17:24

   Fiks e vertet Geri! Jo vetem aq, por kto moren ne qafe rinine shqiptare duke u treguar rrugen per tu bere “artist”... Ca turpi!!!

 • Alb: 19/09/2020 14:58

  Me kete marr shemull rinija shqiptare.

  Përgjigju
 • Ani: 19/09/2020 14:39

  Shikoni lajmet neser. “Lirohet Fjolla Morina, nuk kishte dijeni per armet”.

  Përgjigju
  • aman aman: 19/09/2020 16:42

   Normal qe ska dijeni,si gjithmone te pafajshme dh viktima jane keto...se per burg sbehet fjale te bej,ai qe i blen dhuratat do pagoj dh lirine e saj se i duhet prape kjo pjeshka prej silokoni. S eshte as e para as e fundit qe merret me keto skandale.

  • marsupi plak: 19/09/2020 15:21

   e ca do kup tani ti me? ate gje ene plaku i fatorinos se kinostudios e di

 • timi: 19/09/2020 14:18

  rraseni mrena dhe i hidhni celesat ne det. moren ne qafe rinine keto karikaturat

  Përgjigju
 • Shkodra: 19/09/2020 14:06

  Po kjo do bej burg apo esht kengetare edhe i falet ? Nqs ka shtet duhet te bej burg si gjith te tjeret

  Përgjigju
  • AltinTop: 19/09/2020 17:26

   Burg bejne vec per rryp sigurie...×

Lajmi i fundit

John

Ish-ministri i Financave Anastas Angjeli rezulton pozitiv me koronavirus