Arrestohet mjeku ligjor në spitalin e Rrëshenit, i mori 100 euro një qytetari për një shërbim

Arrestohet mjeku ligjor në spitalin e Rrëshenit, i mori 100 euro një qytetari për një shërbim

Foto ilustruese

RRËSHEN- Një mjek ligjor në spitalin e Rrëshenit është vënë në pranga pasi i mori 100 euro një qytetari për të kryer një shërbim.

Mjeku mori shumën e parave për të kryer një akt ekspertimi. Arrestimi i tij u bë pas kallëzimit në polici nga qytetari 55-vjeçar.

Në këmbim të shërbimit për një çështje të tij, mjeku ligjor kërkoi paratë, në kundërshtim me ligjin.

63-vjeçari u arrestua në flagrancë për veprën penale "Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike".

Si ndodhi ngjarja:

Qytetari 55-vjeçar u dhunua rëndë nga një 36-vjeçar (i arrestuar) për shkak të një konflikti me njëri-tjetrin. Pas plagosjes, 55-vjeçari shkoi në spitalin e Rrëshenit ku u filmua duke i dhënë mjekut ligjor shumën prej 100 eurosh por gjithsesi nuk e mori shërbimin.

I dëmtuari ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Shpërthim me tritol në një apartament në Elbasan, dëmtohet një 26-vjeçar! Lënda plasëse ishte vendosur në hyrjen e dy grave që jetonin me qira

Shpërthim me tritol në një apartament në Elbasan, dëmtohet një 26-vjeçar! Lënda plasëse ishte vendosur në hyrjen e dy grave që jetonin me qira