Arrestohet Ismail Morina, kuksiani që ngriti dronin në Beograd! Policia: Nuk ka shlyer 5 muaj burg për armëmbajtje pa leje

Arrestohet Ismail Morina, kuksiani që ngriti dronin në Beograd! Policia: Nuk ka shlyer 5 muaj burg për armëmbajtje pa leje

Ismail Morina

Ismail Morina, i njohur si Ballist Morina është arrestuar nga policia e Kukësit teksa po vinte nga Kosova pasi nuk kishte shlyer 5 muaj burg për armëmbajtje pa leje.  Ballist Morina u bë i njohur pasi ngriti dronin me flamurin shqiptar në Beograd. ReportTv mëson se pas arrestimit ai i është dorëzuar drejtorisë së burgjeve ndërsa do të shlyej edhe burgimin e mbetur.

Akuza që rëndon ndaj Morinës është ajo e armbajties për të cilën ai është arrestuar në durrës në vitin 2015 dhe është hetuar pas tre muaj në gjëndje të lirë. Për arrestimin e tij ai ka reaguar edhe në profilin e tij të facebook, ndërsa ReportTv mëson se ky arrest nuk lidhet me ndeshjen e stome Roma – Feyenoord.

Kujtojmë se Ismail Morina u akuzua nga Serbia për nxitje të urrejtjes mes popujve, pasi ngriti dronin në tetor të vitit 2014 në ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë, ku u krijuan tensione të forta në fushë mes lojtarëve të dy skuadrave.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Shkodrani: 26/05/2022 09:02

    Ky asht hero, lirojeni sa ma shpejt.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Tritan Shehu: Kemi hapur pafund shishe shampanje për negociatat, u lidhëm me ‘karrocën’ e Maqedonisë së Veriut